Sitede 5337 kişi varAğrı°C

Ağrı'da "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi başlatıldı

AĞRI - Cumhurbaşkanlığı İkinci Yüz Günlük Eylem Planı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde başlatılan "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesiyle Ağrı'da, ya...

Ağrı'da "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi başlatıldı

AĞRI - Cumhurbaşkanlığı İkinci Yüz Günlük Eylem Planı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde başlatılan "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesiyle Ağrı'da, yaklaşık bin 500 öğrenciye yüzme öğretilmesi hedefleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yüzme havuzunda başlatılan çalışmalar birer aylık periyotlarla 3 dönem sürecek.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran yaptığı açıklamada Türkiye genelinde 100 bin çocuğun yararlanacağı bu projede yüzme eğitimlerinin 81 il ile aynı zamanda Ağrı’da da birer aylık 3 dönem halinde yapılacağını belirtti.

Proje kapsamında yaklaşık bin 500 öğrenciye yüzme eğitimi verileceğini ifade eden Şiran şunları kaydetti:

"İlkokulda okuyan ve özellikle 3.ve 4.sınıfta okuyan öğrencilerin beden eğitimi ve fiziksel etkinlik derslerini daha verimli kullanmak amacıyla öğrencilerimize günde 4 seans olmak üzere haftada 4 Gün eğitimler verilecek. Eğitimlerimiz, alanlarında uzman yüzme antrenörlerimizin ve cankurtaranlarımızın eşliğinde verilecektir. Eğitimler sonunda ilimizde bin 500 öğrenciye yüzme öğretilecek."

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi1

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi1

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi1

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi2

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi3

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi4

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi5

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi6

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi7

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi8

Ağrı yüzme bilmeyen kalmasın projesi9

Yorum Ekle