Sitede 6931 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu3.4°C

Güroymak'ta öğretmen ve öğrenciler çöp topladı

BİTLİS - Güroymak ilçesinde öğretmen ve öğrenciler farkındalık oluşturmak için ilçenin Kümbet Mahallesi'nde çöp topladı.

Güroymak 100. yıl Ortaokulunda okuyan 276 öğrenci ve okulda eğitim veren 18 öğretmen, Kümbet Mahallesi'nde sokak sokak dolaşarak çöp topladı.

Okulun resim öğretmeni Gülşah Aydın, yaptığı açıklamada, çevre kirliliğine duyarlılık oluşturmak adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Okul olarak mahallemizde temizliğe çıktık, umuyoruz ki bu etkinliğimiz her yerde devamı gelir. Çevre kirliliğini önlemek adına bir katkımız olursa bu bizi çok mutlu edecektir. Çocuklarımızın bilinçlenmesi herkesin bilinçlenmesi demek."

Mahalle sakinlerinden Mehmet Sani Anık ise çocukların davranışının kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, "Onlar bizim geleceğimiz onların bu duyarlılığından dolayı çok teşekkür ederim." dedi.

Temizlik çalışmasının ardından öğretmen ve öğrenciler, topladığı çöpleri şehir çöplüğüne götürülmesi için belediyeye ait çöp aracına yükledi.(AA)

Güroymak'ta öğretmen ve öğrenciler çöp topladı1

Güroymak'ta öğretmen ve öğrenciler çöp topladı2

Güroymak'ta öğretmen ve öğrenciler çöp topladı3

Güroymak'ta öğretmen ve öğrenciler çöp topladı4

Güroymak'ta öğretmen ve öğrenciler çöp topladı5

Güroymak'ta öğretmen ve öğrenciler çöp topladı6

Güroymak'ta öğretmen ve öğrenciler çöp topladı7

Yorum Ekle