Sitede 4852 kişi varhava açıkAğrıAçık29.5°C

Öğrenciler AİÇÜ'yü gezdi

AĞRI - İbrahim Çeçen ilköğretim okulu anasınıfı öğrencileri, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı'nı gezdi.Etkinlikte öğrenci...

Öğrenciler AİÇÜ'yü gezdi

AĞRI - İbrahim Çeçen ilköğretim okulu anasınıfı öğrencileri, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı'nı gezdi.

Etkinlikte öğrenciler "Deneysel Kimya ve Deneysel Fizik" uygulamaları hakkında bilgi aldı.

Minik öğrencilerin ilgisini çekebilecek, aynı zamanda evde de yapabilecekleri görsel deneyler uzman personel tarafından öğrencilere uygulamalı olarak anlatıldı.

Laboratuvarda görev yapan uzman personelinin gözetiminde öğrencilerin deneylerin yapılmasına katkı sundukları bir ortamda, evde kullandıkları pek çok malzemenin Asit ve baz özellikleri tanıtılarak renk bilgisi konuları üzerinde duruldu.

Ayrıca maddelerin fiziksel özellikleri hakkında bilgi verilerek öğrencilerde merak uyandırabilecek fizik deneyleri gerçekleştirildi.

Öğrencilerin ilgisini uyandıran deneylerin görsel sunumu sırasında yöneltilen soruları Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı Müdürü Dr. Harun Güney cevapladı.

Eğlenceli geçen ziyaret çekinilen toplu hatıra fotoğrafıyla sona erdi.(AA)

Öğrenciler AİÇÜ'yü gezdi1

Öğrenciler AİÇÜ'yü gezdi2

Öğrenciler AİÇÜ'yü gezdi3

Yorum Ekle