Sitede 6933 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu3.4°C

Ağrı Valisi Süleyman Elban: Nüfusumuzun yüzde 69'u asfaltımızdan faydalanıyor

AĞRI - Ağrı Valisi Süleyman Elban, "Nüfusumuzun yüzde 69'u şu anda sıcak asfaltımızdan faydalanıyor. Bu hatırı sayılır bir yüzdelik ve inşallah önümüzdeki yıllarda nüfusumuzun tamamı bundan yararlanır." dedi.

Kırsalda yol ve ulaşım standartlarının yükseltilmesi için yoğun bir çalışma ortaya koyan Ağrı İl Özel İdaresi, il genelinde birçok köy yolunu asfalta kavuşturdu.

2018 yılı yatırım programında yer alan 233,4 kilometre sıcak Asfalt kaplama işini başarıyla tamamlayan İl Özel İdaresi, toplamda 3 bin 280 kilometrelik yol ağının 902,41 kilometresini sıcak asfalta kavuşturdu.

Bu çalışmayla yol standartlarını iyileştiren İl Özel İdaresi, 2011 yılından bu yana sıcak asfaltta en başarılı sezonunu ortaya koydu.

- "Nüfusun yüzde 69'u asfalttan faydalanıyor"

Türkiye'de köy yollarının standardı konusunda gelecekte izlenen köy yolu vizyonuna yakışır bir iş çıkardıklarını söyleyen Ağrı Valisi Sayın Süleyman Elban, asfalt konusunda Türkiye ortalamasının üstünde bir karneye sahip olduklarını söyledi.

Elban, "Ağrı'yı bu konuda iyi bir örnek şehir seviyesine getirmek için çalışmalarımız sürüyor ve bu konuda gerekli her türlü gayreti gösteriyoruz. Nüfusumuzun yüzde 69'u şu anda sıcak asfaltımızdan faydalanıyor. Bu hatırı sayılır bir yüzdelik ve inşallah önümüzdeki yıllarda nüfusumuzun tamamı bundan yararlanır. Devletimizce sağlanan kaynakların etkin ve yerinde harcanmasında azami performans sergileyen İl Özel İdaremiz, kırsalın yaşam standartlarının arttırılmasını, köy yollarının iyileştirilerek güvenli ulaşım imkanlarının sunulmasının en iyi şekilde yapılması için gerekli gayreti gösteriyor." diye konuştu.

Ağrı'da 562 köy bulunduğunu ve köylerin bütün yollarını şehir standartlarına getirmeyi planladıklarını belirten Elban, şöyle konuştu:

"Amacımız şehirde ne varsa köyde de onun olması. Yoluyla, asfaltıyla, içme ve şebeke suyu depolarıyla, tarımsal altyapısıyla en çağdaş hizmetlerle köylerimizi buluşturmalıyız. İnşallah önümüzdeki yıllarda yapılacak daha güzel projelerle ilimizi ve köylerimizi çok daha iyi noktalara getireceğiz. Bu konuda emek sarf eden Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci'ye, mühendislerimize, müdürlerimize ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum."(AA)

Nüfusumuzun yüzde 69'u asfaltımızdan faydalanıyor1

Nüfusumuzun yüzde 69'u asfaltımızdan faydalanıyor2

Nüfusumuzun yüzde 69'u asfaltımızdan faydalanıyor3

Nüfusumuzun yüzde 69'u asfaltımızdan faydalanıyor4

Nüfusumuzun yüzde 69'u asfaltımızdan faydalanıyor5

2 Yorum

ceylanlı
ceylanlı
5 ay önce

sayın valim ağrı hamur ilçesine bağlı ceylanlı köyünün yolu berbat orayada bi el atsanız yapsa yapsa siz yaparsını

mustafa
mustafa
5 ay önce

Sayın Valim, Tarım İl Müdürlüğünün önündeki kavşağa çok acil trafik lambası yapılması lazım.

Yorum Ekle