Sitede 11697 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Doğubayazıt'ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" çeşitli etkinliklerle kutlandı.Ağrı'nın Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Zafer Engin...

Doğubayazıt'ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ağrı'nın Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Zafer Engin, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" nedeniyle özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde tedavi gören engellileri ziyaret etti.

Özel eğitim merkezlerindeki bedensel ve zihinsel engellilerle yakından ilgilenen Engin, yetkililerden hastaların tedavi ve eğitim süreçleri hakkında bilgi aldı.

Engin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, engellilerin diğer insanlardan hiçbir farkları olmadığını dile getirdi. İlçede faaliyet gösteren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin engelli bireyleri topluma kazandırmak için mücadele verdiklerine dikkati çeken Engin, şunları söyledi:

"Bu kurumlarımız hem bedensel hem de zihinsel engelli bireyleri, hayata daha sıkı tutunmaları için çeşitli eğitimlerden geçirerek tedavilerini üstleniyor. Unutmamalıyız ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bu düşünceden hareket ederek, onlarla empati kurarak toplumun her kesimine adapte olmalarını sağlamalıyız. Burada gördüğüm kadarıyla engelli kardeşlerimize davranış becerilerini üst seviyelere çıkarmak amacıyla işitsel, fiziksel ve zihinsel çok başarılı eğitimler veriliyor. İnşallah yakın zamanda bir çoğu önemli ölçüde sağlığına kavuşacak."(AA)

3 Aralık Dünya Engelliler Günü1

3 Aralık Dünya Engelliler Günü2

3 Aralık Dünya Engelliler Günü3

3 Aralık Dünya Engelliler Günü4

3 Aralık Dünya Engelliler Günü5

Yorum Ekle