Sitede 7507 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Diyadin Gençlik Merkezinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AĞRI – Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 4 milyon 444 bin lira bütçeyle Ağrı'nın Diyadin ilçesinde yapımına başlanan Gençlik Merkezinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Genç...

Diyadin Gençlik Merkezinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AĞRI – Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 4 milyon 444 bin lira bütçeyle Ağrı'nın Diyadin ilçesinde yapımına başlanan Gençlik Merkezinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Gençlik Merkezinin bitimi ile gençlerin boş zamanlarını kültürel faaliyetlerle geçirmelerine imkân sunulacak.

Gençlerin her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve sağlıklı bireyler yetiştirilmesi maksadıyla Diyadin Gençlik Merkezi, ilçe bazında gençler için yapılan en büyük yatırım olarak gösteriliyor. Tamamlanması ile alanında büyük bir boşluğu dolduracağı vurgulanıyor.

12 bin metrekare alan üzerine kurulan ve İnşaatı devam eden Diyadin Gençlik Merkezi'nin alanı; zemin katta Spor Salonu, Sporcu Soyunma Odaları bulunurken, Çok Amaçlı Konferans Salonu Müzik Odası, Tiyatro Çalışma Odaları, Resim İsliği, Satranç Salonu, Kütüphane, Masa Tenisi Odası, Kafeterya, İdari Odalar ve Öğretmen Odası bulunuyor.

Gençlik Merkezi 4 milyon 444 bin lira bütçeye sahip olup, tamamlanması ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Spor Salonu, sentetik yüzeyli çim saha ile birlikte Gençler için yaptığı en büyük yatırım olacak.

Diyadin Gençlik Merkezi1

Diyadin Gençlik Merkezi2

Diyadin Gençlik Merkezi3

Diyadin Gençlik Merkezi4

Yorum Ekle