Sitede 7773 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu27.8°C

Doğubayazıt'ta Mevlid-i Nebi Haftası programı

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla program düzenlendi.Doğubayazıt İlçe Müftülüğünce Vali Kutlu Aktaş Konferans Salonunda düzenlenen p...

Doğubayazıt'ta Mevlid-i Nebi Haftası programı

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

Doğubayazıt İlçe Müftülüğünce Vali Kutlu Aktaş Konferans Salonunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Adem Özdemir yaptı.

Programda, Halife Yusuf İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Dilara Özdemir, Hz. Muhammed'in hayatının anlatan "40 Yaşındasın" şiirini okudu.

"Hz. Peygamber ve Gençlik" konulu sinevizyon gösteriminin ardından ise İlçe Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosu sahne alarak çeşitli ilahiler seslendirdi.

Programın konferans bölümünde, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Akpınar, katılımcılara "Peygamberimiz ve Gençlik" konulu bilgiler verdi.

Programın sonunda Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Zafer Engin, teşekkür konuşması yaparak, konuşmacı Prof. Dr. Ali Akpınar'a tablo hediye etti

İlçede cami ve Kur'an kurslarının yapımında emeği geçen hayırseverler ve öğrencilerin de plaketle ödüllendirildiği programda, katılımcılara Diyanet İşleri Başkanlığı'nın "Peygamberimiz ve Gençlik" kitabı hediye edildi.

Programa, İlçe Emniyet Müdürü Harun Selim Budak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yardımcı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konyar, kurum amirleri, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.(AA)

Mevlid-i Nebi Haftası1

Mevlid-i Nebi Haftası2

Mevlid-i Nebi Haftası3

Mevlid-i Nebi Haftası4

Mevlid-i Nebi Haftası5

Yorum Ekle