Sitede 4035 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu14°C

Eczacılardan elektrik ve internet protestosu

AĞRI - Ağrı'nın Patnos ilçesinde bir araya gelen eczacılar, elektrik kesintileriyle kesintiden dolayı yaşanan internet kesilmelerini protesto etti.Eczacılar adına konuşan...

Eczacılardan elektrik ve internet protestosu

AĞRI - Ağrı'nın Patnos ilçesinde bir araya gelen eczacılar, Elektrik kesintileriyle kesintiden dolayı yaşanan internet kesilmelerini protesto etti.

Eczacılar adına konuşan Türk Eczacıları Birliği 13. Bölge Erzurum Eczacı Odası temsilcisi eczacı Kamuran Yalçın, ilçede her Gün elektrik kesintilerinden dolayı günlük yaşam, ticaret ve hizmet kaynaklı kamu görevlerinin aksadığını ileri sürdü.

Sağlık sektörünün paydaşlarından olan eczacıların bu durumdan en fazla etkilenen kesim olduğunu aktaran Yalçın, "Elektrik kesintileri yetmezmiş gibi bir de Türk Telekom tarafından mağdur edilmekteyiz. Yaklaşık bir senedir 15 saha olarak adlandırılan kesimde internet sağlayıcısında bulunması gereken güç kaynaklarının olmamasından dolayı her elektrik kesintisinden sonra internet, sabit hatlar ve pos cihazı ile yazar kasalarımızı kullanamıyoruz. Acil hasta sayısı günlük 600-700 civarında olan hastalarımıza ilacı ulaştıramamamız çok ciddi komplikasyonların oluşmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda hukuki ve mali açıdan sorumluluklarımızı yerine getirme noktasında bizi çaresiz bırakmaktadır." diye konuştu.

İlgili kurumların sorumluluklarını yerine getirmelerini istediklerini ifade eden Yalçın, bu amaçla eczaneleri bir saatliğine kapattıklarını kaydetti.

Bir saatlik protestonun ardından eczacılar tekrar iş yerlerini açarak hizmet vermeye devam etti.(AA)

Eczacılardan elektrik ve internet protestosu1

Yorum Ekle