Sitede 7996 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu29.5°C

Ağrı Dağı beyaza büründü

AĞRI - Ağrı Dağı'nda kar yağışının ardından kartpostallık manzaralar oluştu.5 bin 137 metre rakımıyla Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı, kar yağışıyla beyaza bürü...

Ağrı Dağı beyaza büründü

AĞRI - Ağrı Dağı'nda Kar yağışının ardından kartpostallık manzaralar oluştu.

5 bin 137 metre rakımıyla Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı, kar yağışıyla beyaza büründü.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği, dünyaca ünlü dağcıların tırmanışına ev sahipliği yapan Ağrı Dağı, çevresinde sonbahar ve kış manzarasının bütünleşmesi ile güzel görüntüler oluşturdu.

Doğubayazıt ilçesindeki geniş düzlüklerde sonbahar renkleri arasında karla kaplanan Ağrı Dağı, seyrine doyumsuz manzaralar oluşturdu.

Turistik işletme sahibi Abdurrahman Zerener, yaptığı açıklamada, ilçenin sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihi yapılarıyla yılın her mevsimi ziyaretçilerin ilgisini çektiğini söyledi.

Sonbaharda doğada oluşan renklerin Ağrı Dağı ile eşsiz güzellikler sunduğunu anlatan Zerener, "Özellikle kış mevsimine geçişin yaşandığı bugünlerde doğa tüm cömertliğini Doğubayazıt'ta sergiliyor. Yerli ve yabancı birçok turist, sonbaharda yaşanan bu renk cümbüşünü görmek için turlarla ilçemize geliyor." ifadelerini kullandı.(AA)

Ağrı Dağı beyaza büründü1

Ağrı Dağı beyaza büründü2

Ağrı Dağı beyaza büründü3

Ağrı Dağı beyaza büründü4

Ağrı Dağı beyaza büründü5

Yorum Ekle