Sitede 7568 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu28°C

Patnos'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

AĞRI - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yıl dönümü Patnos'ta düzenlenen törenle kutlandı.Patnos ilçesinde Atatürk Mahallesi Saidi Nursi Caddesi'nde düzenlenen kutlamala...

Patnos'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

AĞRI - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yıl dönümü Patnos'ta düzenlenen törenle kutlandı.

Patnos ilçesinde Atatürk Mahallesi Saidi Nursi Caddesi'nde düzenlenen kutlamalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Patnos Kaymakamı Ümit Altay ve beraberindeki protokol üyelerinin törene katılanları selamlamasıyla başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Altay, konuşmasında cumhuriyetin bir erdemler manzumesi üzerine kurulduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Hiçbir olumsuzluğun bizi ümitsizliğe sevk etmemesine müsaade etmeden, birlik, beraberlik ve sevgi içinde memleketimiz için içtenlikle çalışmak ve mücadele etmek gerekiyor. Bugün her zamankinden daha çok çalışmaya, öz güvene ve milli dayanışmaya ihtiyacımız var. Türkiye'nin modern ve medeni dünyadaki yerini geliştirmek için hepimize önemli sorumluluklar düşüyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükran duygularıyla anıyoruz."

Program, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve okullarda düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Törene, Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, Ağır Ceza Reisi Ferhat Korkmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Tahir Genç, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.(AA)

Cumhuriyet 95 yaşında 1

Cumhuriyet 95 yaşında 2

Cumhuriyet 95 yaşında 3

Cumhuriyet 95 yaşında 4

Yorum Ekle