Sitede 7269 kişi varaz bulutluAğrıAz bulutlu15.1°C

Ağrı Barosu Başkanlığına Mehmet Salih Aydın seçildi

AĞRI - Ağrı Barosu Başkanlığına, Avukat Mehmet Salih Aydın seçildi.Ağrı Barosu 21. Olağan Genel Kurulu, Kültür ve kongre Merkezi’nde yapıldı. Genel Kurulda mevcut başkan ...

Ağrı Barosu Başkanlığına Mehmet Salih Aydın seçildi

AĞRI - Ağrı Barosu Başkanlığına, Avukat Mehmet Salih Aydın seçildi.

Ağrı Barosu 21. Olağan Genel Kurulu, Kültür ve kongre Merkezi’nde yapıldı.

Genel Kurulda mevcut Başkan Ali Artuk ile Avukat Mehmet Salih Aydın, hazırladıkları yönetim kurulu listeleriyle başkanlık için yarıştı.

131 üyenin oy kullandığı ve 3 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda yapılan seçim sonucunda 81 üyenin oyunu alan Mehmet Salih Aydın, Ağrı Baro Başkanı seçildi. Ali Artuk ise 47 oy aldı.

Yönetim Kuruluna Ramazan Oğur, Vural Kaya, Sedat Karaoğlan, Ömer Fidan, Talip Hallaç, Şenay İrim, M. Sıddık Aldemir ve Ferhat Kaya seçildi.

Disiplin Kuruluna Recep Deniz, Müjgan Yaman ve Orhan Turan seçilirken, Baro denetçiliğine ise Adnan Arslan, Mehmet Mağal ve Oğuzhan Yami seçildi.

Türkiye Barolar Birliği delegeliğine de Timur Demir ile Serdar Günakın seçildi.

Ağrı Baro Başkanlığına seçilen Avukat Mehmet Salih Aydın Seçim sonunda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çok değerli arkadaşlar, değerli dostlarım Ağrı Barosu’nun 21’ci genel kurulu sonuçlandı. Genel kurulda irade bizden yana tecelli etti. Bize oy veren vermeyen bütün arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Öncelikle şunu özellikle ifade etmek isterim ki ben bundan beş Dakika önce baro başkan adayıydım. Bana destek veren şahısların adayıydım. Ama şimdi bütün Ağrı Barosunun başkanıyım. Bana en çok düşen görev bana oy vermeyen arkadaşlarımın haklarını savunmak olacaktır. Bu anlamda hiç kimse kendisini tedirgin etmesin. Onların hakkını bana oy veren arkadaşlardan daha fazla korumak ve muhafaza etmek benim boynumun borcudur. Benim anlayışımda hizmet anlayışı vardır. Bana bu şansı verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Özellikle üç dönem baro başkanlığı yapan saygı değer arkadaşım Ali Artuk’a da teşekkür ediyorum. Üç dönem boyunca o da Ağrı’ya birçok şey yaptı. Kendisine yakışan şeyler yaptı. Bundan sonra bize düşen onun tecrübelerinden istifade etmek olacaktır. Bu vesileyle buraya kadar teşrif ettiniz, bizi onurlandırdınız. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Cenabı Mevla’m yar ve yardımcımız olsun, saygılar sunuyorum. “

Öte yandan düğününü yarıda bırakan avukat Hilal Alpaslan nişanlısıyla birlikte Kültür Kongre merkezine gelerek oyunu kullandı.

Mehmet Salih Aydın1

Mehmet Salih Aydın2

Mehmet Salih Aydın3

Mehmet Salih Aydın4

Mehmet Salih Aydın5

Mehmet Salih Aydın6

Mehmet Salih Aydın7

Mehmet Salih Aydın8

Mehmet Salih Aydın9

Mehmet Salih Aydın10

Mehmet Salih Aydın11

Mehmet Salih Aydın12

Mehmet Salih Aydın13

Mehmet Salih Aydın14

Mehmet Salih Aydın15

Mehmet Salih Aydın16

Salih Aydın1

Salih Aydın2

Salih Aydın3

Salih Aydın4

Salih Aydın5

Salih Aydın6

Salih Aydın7

Salih Aydın8

Salih Aydın9

Salih Aydın10

Salih Aydın11

Salih Aydın12

Salih Aydın13

Salih Aydın14

2 Yorum

ferhat
ferhat
8 ay önce

başkan seçimi yapılıyor. bazı avukatlar cübbesini giymiş gelmiş. bazıları takım elbise kravat takıp, sinek kaydı traşını olmuş gelmiş.bazıları eşofmanla gelmiş. bazıları piknik kıyafetiyle gelmiş. bazıları fanilasının üstüne deri ceketini giymiş gelmiş. bazıları kot pantolon spor ayakkabı giyip gelmiş bazılarıda traş olma zahmetinde dahi bulunmadan gelmiş. herkes bir şekilde mesleğine verdiği değeri kıyafetiyle göstermiş.siz müşteri olsanız davanızı kime veririsiniz?

herhangi biri
herhangi biri
7 ay önce

Seçime Cübbesini giyip te gelen yok. Cübbe sadece mahkeme salonunda giyilebilen bişeydir. Seçimde oy kullanmaya gelen avukatlar istediği gibi giyinebilir zannımca. neticede bu duruşma değil , mahkeme salonu değil kıyafet serbestisi ve özgürlüğü var. bu insanlar sürekli mahkeme salonlarında sürekli resmi giyinen ve resmi davranan insanlar bırakın da bi zahmet özel yaşamlarında istedikleri gibi giyinebilsinler. ayrıca insanların mesleğine verdiği önem kıyafetle anlaşılmaz kendisini ne kadar iyi geliştirdiği ile anlaşılır, işini ne kadar iyi yaptığıyla anlaşılır, düzen ve tertibiyle anlaşılır. yeter artık be kardeşim aşın şu insanları kıyafetiyle yargılamayı. traş olup takım elbise giyip kravat takan adam sizi gayet rahat kandırabilir demekki.. BU ARDA EN ÖNEMLİ HUSUS İSE KİŞİLER AVUKATLAR İÇİN MÜŞTERİ DEĞİLDİR , MÜVEKKİLDİR. bu yaklaşım bile sizin zihniyetinizi ortaya çıkarmak için yeterli sanırım.

Yorum Ekle