Sitede 4737 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Diyadin'de Okuma yazma bilmeyen kalmasın seferberliği

AĞRI - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Okuma yazma bilmeyen kalmasın" seferberliği kapsamında Ağrı’nın Diyadin ilçesinde ik...

Diyadin'de Okuma yazma bilmeyen kalmasın seferberliği

AĞRI - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Okuma yazma bilmeyen kalmasın" seferberliği kapsamında Ağrı’nın Diyadin ilçesinde ikinci dönem "okuma yazma seferberliği" başladı.

Diyadin’de birinci dönemi 15 Mayıs 2018 tarihinde tamamlanan sferberliğin ikinci dönemi 08.09.2018 tarihinde dünya okuma yazma gününde başladı.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında devam edecek olun kursa katılmak isteyenlerin başta Halk Eğitimi Merkezi olmak üzere kendilerine en yakın okula I.ve II. Kademe okuma yazma kurslarına başvurmaları gerekiyor.

Başvuru için istenen belgeler: birinci kademe için kimlik fotokopisi, ikinci kademe içinse kimlik fotokopisi, 3.,4.sınıf ve eski sistemde 5.sınıfı terk ettiklerine dair öğrenim belgesi yada halk eğitimi merkezlerince alınan birinci kademe okuryazarlık belgesi.

okuma

Yorum Ekle