Sitede 5387 kişi varKUVVETLİ RÜZGARAğrıKUVVETLİ RÜZGAR29°C

"Altın vuruşlarımızın olması lazım"

AĞRI - AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, "Ekip olmamız ve Ağrı'ya yatırım getirmemiz lazım. Özellikle altın vuruşlarımızın olması lazım." dedi.Ağrı'nın ekonomik, s...

"Altın vuruşlarımızın olması lazım"

AĞRI - AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, "Ekip olmamız ve Ağrı'ya yatırım getirmemiz lazım. Özellikle Altın vuruşlarımızın olması lazım." dedi.

Ağrı'nın ekonomik, sosyal ve kültürel alanda sıçrayışını sağlamak adına başlatılan toplantı serisinin ilki yapıldı. Toplandı kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları, oda ve dernek yöneticilerinin katılımıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Konukevi'nde yapıldı.

Milletvekili Çelebi, toplantıda yaptığı konuşmada, ilde milletvekili, vali, rektör, iş adamı veya idarecinin tek başına bir anlam ifade etmediğini belirtti. Çelebi, birlik ve beraberlik olması halinde ise her sorunun üstesinden gelinebileceğini söyledi.

Bir araya gelmeleri, ekip olmaları gerektiğini vurgulayan Çelebi, "Biz niye bir Erzurum, Kayseri, Denizli olmuyoruz? Bizim bir sahibimiz var ve bu sahiplenme çevresinde kenetlenmemiz lazım. Herkes farklı bir kulvara çektiği zaman zarar edecek olan bu ildir. İlimizde devletimize, bayrağımıza sahip çıkmamız lazım. Kendi kasamıza sahip çıkmamız lazım. Çünkü bu bölgeye AK Parti'den başka gelir getirebilecek bir hükümet yok, bir devlet yok." diye konuştu.

Çelebi, Ağrılıların çok güzel yanlarının olmasına rağmen konuşmama, istişare etmeme konusunda kötü bir yönünün olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Bende ihalecilik yok, adam kayırmaca yok. Ben ilime aşık olan bir insanım. Yarın yine valimiz ve rektörümüzle 2019 yılı yatırım bütçelerini kovalayacağız. Ekip olmamız ve Ağrı'ya yatırım getirmemiz lazım. Özellikle Altın vuruşlarımızın olması lazım. Dünkü Bal festivali gibi. Ağrı'nın parayı sevmesi lazım. Ağrı parayı sevmek zorunda."

- "Sadece ekmek satmakla da bir yere varamayız"

2019 yılında kente en az 300 milyon liranın üzerinde bir meblağın girmesi gerektiğini ifade eden Çelebi, şunları kaydetti:

"Sadece Ekmek satmakla da bir yere varamayız biz. İl olarak gittikçe küçülüyoruz. Elimizden tutan tek bir kişi var. O da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ağrı'ya siz ne isterseniz emin olun ki biz o yatırımı getiririz. Genel seçimde iyi bir sınav vermedik ama bunu telafi edecek bir mahalli seçim geliyor. Proje üretmemiz, kenetlenmemiz lazım. Sizi temin ederim ki projelerimizle gittiğimizde Cumhurbaşkanımız bizi kapıya kadar uğurlar ve taleplerimizin hepsini karşılar. Siz buna var mısınız? Eğer varsanız biraz gülümseyin."

Çelebi, Ağrı'nın yatırım amaçlı boş alanının çok olduğunu ve buralara yatırım getirmeleri gerektiğini kaydetti. Çelebi, kentin batı çıkışına kaymasının normal olduğunu ancak il merkezinin doğu bölgesiyle ilgili de iki proje yürüttüklerini söyledi.

Çelebi, Ağrı Devlet Hastanesinde mevcut bazı sıkıntılar olduğunu söyledi. Çelebi, bunları çözme noktasında da çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, "Çözmeyecek adamı da burada bekletmeyiz. Kimse kusura bakmasın. Bizim çözen adamla işimiz var. Devlet memuru kim olursa olsun insanların ekmeği aşıyla oynayan biri değiliz. Ama Türkiye Cumhuriyeti devletinin bayrağı altında bu memur işini yapıyorsa, işini yapacak. Yoksa kapımız herkese açık. Bunun alternatifi yok." diye konuştu.

Milletvekili olarak değil vatandaşa hizmetkar olarak geldiğini aktaran Çelebi, herhangi bir sorunu, projesi veya kanaati olan kişinin kendisine ulaşmasını istedi.

AK Parti İl Başkanı Abbas Aydın ise kentin güçlü bir belediyeye sahip olmasının önemine işaret etti. Aydın yerel seçimlerde davetlilerden kent için destek istedi.

Toplantıda, konuşmaların ardından davetlilerin görüşleri dinlendi.(AA)

Altın vuruşlarımızın olması lazım1

Altın vuruşlarımızın olması lazım2

Altın vuruşlarımızın olması lazım3

Altın vuruşlarımızın olması lazım4

Altın vuruşlarımızın olması lazım5

4 Yorum

Ağrı
Ağrı
11 ay önce

Çoğu ilde 2-3-4 veya daha fazla bulunan ancak Ağrıda hiç bulunmayan bir yatırım fikrim var: organize sanayi bölgesi... nasil fikir... bence bu yatirim agri için mukemmel bir fikir... bu yatirima sebep olan kisileri kadirşinas ağrı halkı unutmaz. Haydi buyurun iyi çalışmalar...

Kalender Meşrep
Kalender Meşrep
11 ay önce

Benim şu ana kadar memleketimden duyduğum en anlamlı ses. Geç kalınmış, fakat yine de önemsenmeli. Öncelikle kendimizi eleştirelim, biz parayı seviyoruz, fakat para kazandıktan sonra ikinci, üçüncü, dördüncü daireyi almayı, Passat'a, 5.20'ye, A6'ya binmeyi daha çok seviyoruz. Çünkü para nasıl harcanmalı, ne yapılmalı bilmiyoruz, gördüklerimizi yaşamakla meşgulüz. Paylaşmayı ve kazanınca bizimle birlikte birilerine kazandırmayı düşünmüyoruz. Yanımızda çalıştırdığımız işçinin sigortasını hakkıyla yatırmaktan, maaşını tam vermekten kaçınıyoruz. İşimizde kazandığımızı, işimizi geliştirmek ve işlerimizi daha profesyonelce yapmak için yine işimize yatırmayı düşünmüyoruz. Ağrı'da herkesin mutlaka açlık sınırında yaşayan akrabası vardır. Gerçekten bunu bir sorgulayalım, kurbanlarımızla, zekatlarımızla olacak iş değil arkadaşlar, yardımlaşmanın her an sürdürülebilir olması gerekiyor. Sivil toplumu, odaları, dernekleri de sorgulamak gerekiyor. Her toplantıya katılmakla, fotoğraf çekmekle, bürokratik ziyaretlerle, el sıkışmalarla olmuyor. Proje üretmek gerekiyor.
Gelelim Ekrem Çelebi'nin söylediklerine. Evet sonuna kadar takdir ediyorum cümlelerinizi. Vekilimiz olarak en başta sizin bu kararlılığı devam ettirmeniz gerekiyor. Şehrin batısının gelişimi önemli fakat Ağrı'nın batısının gelişmişlikle alakası yok. Müteahitlerin kendi çabalarıyla, birbirine benzeyen ve her biri bir öncekinin cephesini kapatan garip garip evlerde yaşıyoruz. Yani bir çevre düzenlemesi, bir sosyal alan yok. Bütün kamu binaları iç içe, yan yana. Nerde ne var inanın anlamak mümkün değil. Şehir planlama diye birşey var, bu şehirdeki mimarlarla veya planlamacılarla neden bu konuda görüşülmüyor?
Onun dışında şehrin çocuklarına ve gençlerine neler vadediliyor. Bu insanların topluma faydalı, çalışkan ve proje üreten insanlar olması için neler yapılabilir? Çayhaneler, okey kahveleri, internet kafeler, gençlerle dolmuş durumda. Bu şehrin en büyük problemi bu değil mi? Yarın bu insanlar bu şehirde neyle geçinecekler, ne iş yapacaklar. Nasıl topluma kazandırılmalılar? Bence bir an evvel bütün kesimlerin toplanıp tüm problemler üzerine derin derin düşünüp, çözüm yolları bulması gerekiyor. Ben bunu kendi adıma yapacağım ve size ulaşacağım. Umarım karşılık bulur.
Teşekkür ederim.

ali
ali
11 ay önce

lütfen gençler için birşeyler yapın kahveler tıka basa dolu yazıktır günahtır

isimsiz
isimsiz
11 ay önce

Sayım Milletvekilim, Sayın Valim, Sayın Rektörüm ve Sayın Sivil toplum kuruluş başkanları, Erzurum bulvarı isminin Üniversitemize ve Eğitime katkılarından dolayı İBRAHİM ÇEÇEN caddesi olarak değiştirilmesini öneriyorum.

Yorum Ekle