Sitede 5388 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu14.4°C

Ağrı'da şehir mezarlığının temeli atıldı

AĞRI - Ağrı'da şehir mezarlığının temel atma töreni yapıldı.Yüzüncü Yıl Mahallesi Küpkıran Tepesi'nde bulunan arazi üzerine yapılacak şehir mezarlığının temel atma töreni...

Ağrı'da şehir mezarlığının temeli atıldı

AĞRI - Ağrı'da şehir mezarlığının temel atma töreni yapıldı.

Yüzüncü yıl Mahallesi Küpkıran Tepesi'nde bulunan arazi üzerine yapılacak şehir mezarlığının temel atma töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İl Müftüsü Tandoğan Topçu'nun dua etmesinin ardından kurban kesildi.

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban, törende yaptığı konuşmada, kentte ciddi anlamda mezarlık eksiği bulunduğunu söyledi.

Kentteki mezarlık eksikliğini gidermek için 400 dönümlük bir alanı mezarlık olarak şehre kazandırdıklarını ifade eden Elban, "İçerisinde güzel bir cami, idari binası, gasilhanesi ve morgu bulunacak. İnancımız gereği eğer doğuyorsak ölüm de hak. Dolayısıyla ölümden sonra da böyle bir alana ihtiyaç var. Belediyenin bir görevi de yaşayanlara hizmet odluğu gibi, o şehirde ahirete intikal etmiş hemşehrilere de hizmet verme mecburiyeti var. Bu da onlardan birisi. Dolayısıyla ilimizdeki ciddi bir hizmet açığının giderilmiş olacağını düşünüyorum. İlimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Törene AK Parti İl Başkanı Sedat Özmen, Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.(AA)

Ağrı'da şehir mezarlığının temeli atıldı1

Ağrı'da şehir mezarlığının temeli atıldı2

Ağrı'da şehir mezarlığının temeli atıldı3

Ağrı'da şehir mezarlığının temeli atıldı4

Ağrı'da şehir mezarlığının temeli atıldı5

Ağrı'da şehir mezarlığının temeli atıldı6

5 Yorum

Ağrılı
Ağrılı
1 yıl önce

Sayın valimize bu güzel ve hayırlı hizmetten dolayı teşekkürler. Allah razı olsun.

Ağrılı
Ağrılı
1 yıl önce

Ağrı tarihinde gerek belediye gerekse diğer kamu hizmetlerinde, son 3 yıl içinde yapılanlar, Ağrı çehresini değiştirdi. Özellikle havaalanı yolunda yapılan çevre düzenlemesi mükemmel olmuş. Son iki valimizi çalışmalarından dolayı tebrik ederim.

kral çıplak
kral çıplak
1 yıl önce

umarım insanların ölmeden önce hizmet alacağı faaliyetlere ağırlık verirsiniz. ağrının insanları yaşatacak hastaneye ihtiyacı var. öldükten sonra gömüleceği bir tesise değil. elbetteki önemli bir ihtiyaç ama öncelikli bir ihtiyaç değil....

Isim
Isim
1 yıl önce

O mevki de çöplük var. Mezarlık ile yanyana nasıl olur ki ?

vatandaşın biri
vatandaşın biri
1 yıl önce

sayın valim hizmetlerinizin hepsi çok güzel ve isabetli. ağrılı bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum. kağızman caddesi üzerinde tarım il müdürlüğü önündeki kavşağa çok acil trafik lambası gerekmektedir.. bu kavşakta gerek araç geçidinde gerekse yaya geçidinde sürekli kargaşa yaşanmaktadır. müsait bir zamanda kendiniz incelerseniz eminim hak vereceksiniz..

Yorum Ekle