Sitede 7508 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu23°C

DSİ'nin Patnos yatırımları

AĞRI - Devlet Su İşleri (DSİ) 8. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, Patnos Su Arıtma Tesisi ile DSİ'nin Patnos'ta yaptığı yatırımlarla ilgili devam eden inşaat alanlarınında in...

DSİ'nin Patnos yatırımları

AĞRI - Devlet Su İşleri (DSİ) 8. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, Patnos Su Arıtma Tesisi ile DSİ'nin Patnos'ta yaptığı yatırımlarla ilgili devam eden inşaat alanlarınında incelmelerde bulundu.

Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Ayhan Şahna, 85. Ağrı Şube Müdürü Şükrü Sinan Kaya, Kontrol Mühendisleri ve yüklenici firma yetkililerinin de katılımıyla Ağrı Patnos ilçesinde yapım çalışmaları devam eden inşaatlarda bir dizi incelemelerde bulundu.

Köleoğlu beraberindeki heyet ile birlikte kullanım kaynağı Patnos Barajı olan ve yıllık 10 milyon metre küp su ile 2055 yılına kadar Patnos İlçesinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak Patnos su arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.

İnşaat çalışmaları devam eden 700 bin metre küp su ile 3 bin 340 dekar tarım arazisini sulu tarıma kavuşturacak Patnos Yukarı göçmez Barajının tamamlanmasıyla 584 bin metre küp su depolanarak bin 390 dekar tarım arazisini sulayacak Yeşilhisar Gölet’inde incelemelerde bulunan Köleoğlu, söz konusu yatırımların bölge açısından büyük önem taşıdığının altını çizdi.

Yüklenici firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Köleoğlu, iş güvenliğinin ön planda tutularak işe başlanılmasını ve azami süratle işlerin yürütülmesi talimatını verdi.

DSİ Patnos yatırımları1

DSİ Patnos yatırımları2

DSİ Patnos yatırımları3

DSİ Patnos yatırımları4

DSİ Patnos yatırımları5

DSİ Patnos yatırımları6

DSİ Patnos yatırımları7

Yorum Ekle