Sitede 5116 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Eleşkirt'te yaz Kur'an kursları başladı

AĞRI - Eleşkirt ilçesinde, camilerde düzenlenen yaz Kur'an kursları başladı.Eleşkirt Merkez Camisi imam hatibi Musa Kartal, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığın...

Eleşkirt'te yaz Kur'an kursları başladı

AĞRI - Eleşkirt ilçesinde, camilerde düzenlenen yaz Kur'an kursları başladı.

Eleşkirt Merkez Camisi imam hatibi Musa Kartal, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla Kur'an kursları düzenlendiğini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan kitap ve çeşitli materyalleri kurslara katılan öğrencilere ücretsiz dağıttıklarını ve kurs süresince pek çok etkinlikler düzenleyeceklerini ifade eden Kartal, şunları kaydetti.

"Anne ve babaların evlatlarını camilere göndermelerini ve kursa gelen çocukların takip edilmesini istiyoruz. Çocuklarımız, dinimizi asıl kaynağından öğrenme gayreti içerisinde olsunlar. Biz kendi evlatlarımız kadar bu yavrularımıza değer vereceğiz. Kur'an-ı Kerimi ve dini bilgileri 9 hafta sonunda yavrularımıza öğretmiş olacağız.&quot.

Kurs öğrencilerinden Furkan Bayram ise yaz tatilinde Kur'anı Kerim'i daha iyi okuyup ve anlayacağı için mutlu olduğunu söyledi.(AA)

Eleşkirt'te yaz Kur'an kursları başladı1

Eleşkirt'te yaz Kur'an kursları başladı2

Eleşkirt'te yaz Kur'an kursları başladı3

Eleşkirt'te yaz Kur'an kursları başladı4

Eleşkirt'te yaz Kur'an kursları başladı5

Eleşkirt'te yaz Kur'an kursları başladı6

Yorum Ekle