Sitede 5789 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Milletvekili Genel Seçimi

ANKARA - 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçları belli oldu.Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 293, CHP 146, HDP 67, MHP 50, İYİ Parti 44 mille...

Milletvekili Genel Seçimi

ANKARA - 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçları belli oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 293, CHP 146, HDP 67, MHP 50, İYİ Parti 44 milletvekili ile TBMM'de temsil edilecek.

Sandıkların yüzde 77'sinin açıldığı (saat 03.45 itibarıyla) yurt dışı oyların tamamının sayılmasının ardından listede değişiklik olabileceği belirtildi.

Bu sonuçlara göre, yeni dönemde TBMM'de yer alacak 600 milletvekilinin partileri ve seçildiği iller şu şekilde:

ADANAAK Parti 1- Jülide Sarıeroğlu2- Tamer Dağlı3- Mehmet Şükrü Erdinç4- Ahmet Zenbilci5- Abdullah Doğru MHP 1- Muharrem Varlı2- Ayşe Sibel Ersoy CHP1- Ayhan Barut2- Orhan Sümer3- Müzeyyen Şevkin4- Burhanettin Bulut İYİ Parti 1- İsmail Koncuk2- Mehmet Metanet Çulhaoğlu HDP1- Tülay Hatımoğulları Oruç2- Kemal Peköz

ADIYAMAN AK Parti 1- Ahmet Aydın2- İbrahim Halil Fırat3- Muhammed Fatih Toprak4- Yakup Taş CHP 1- Abdurrahman Tutdere

AFYONKARAHİSAR AK Parti 1- Veysel Eroğlu2- Ali Özkaya3- İbrahim Yurdunuseven MHP1- Mehmet Taytak CHP1- Burcu Köksal İYİ Parti 1- Gültekin Uysal

AĞRI AK Parti 1- Ekrem Çelebi HDP 1- Berdan Öztürk2- Dirayet Dilan Taşdemir3- Abdullah Koç

AMASYA AK Parti 1- Mustafa Levent Karahocagil2- Hasan Çilez CHP1- Mustafa Tuncer

ANKARA 1. Bölge AK Parti 1- Yıldırım Tuğrul Türkeş2- Fatih Şahin3- Yalçın Akdoğan4- Ali İhsan Arslan MHP 1- Mevlüt Karakaya CHP 1- Tekin Bingöl2- Levent Gök3- Ali Haydar Hakverdi4- Bülent Kuşoğlu5- Gamze Taşcıer İYİ Parti 1- Koray Aydın2- İbrahim Halil Oral HDP1- Filiz Kerestecioğlu Demir

ANKARA 2. Bölge AK Parti 1- Mustafa Destici2- Lütfiye Selva Çam3- Emrullah İşler4- Orhan Yegin5- Arife Polat Düzgün6- Zeynep Yıldız MHP 1- Sadir Durmaz2- Nevin Taşlıçay CHP 1- Murat Emir2- Yıldırım Kaya İYİ Parti 1- Şenol Bal

ANKARA 3. Bölge AK Parti 1- Mehmet Naci Bostancı2- Asuman Erdoğan3- Nevzat Ceylan4- Barış Aydın5- Hacı Turan MHP1- Yaşar Yıldırım2- Erkan Haberal CHP 1- Ahmet Haluk Koç2- Nihat Yeşil3- Servet ÜnsalİYİ Parti 1- Durmuş Yılmaz2- Ayhan Altıntaş

ANTALYA AK Parti 1- Mevlüt Çavuşoğlu2- Mustafa Köse3- Sena Nur Çelik4- İbrahim Aydın5- Atay Uslu6- Kemal Çelik MHP1- Abdurrahman Başkan CHP1- Deniz Baykal2- Çetin Osman Budak3- Rafet Zeybek4- Aydın Özer5- Cavit Arı İyi Parti 1- Feridun Bahşi2- Hasan Subaşı3- Tuba Vural Çokal HDP1- Kemal Bülbül

ARTVİN AK Parti 1- Ertunç Erkan Balta CHP1- Uğur Bayraktutan

AYDIN AK Parti 1- Mustafa Savaş2- Bekir Kuvvet Erim3- Metin Yavuz MHP1- Deniz Depboylu CHP1- Bülent Tezcan2- Hüseyin Yıldız3- Süleyman Bülbül İYİ Parti 1- Aydın Adnan Sezgin

BALIKESİR AK Parti 1- Adil Çelik2- Belgin Uygur3- Yavuz Subaşı4- Mustafa Canbey5- Pakize Mutlu Aydemir CHP1- Ahmet Akın2- Fikret Şahin3- Ensar Aytekin İYİ Parti 1- İsmail Ok

BİLECİK AK Parti 1- Selim Yağcı CHP1- Yaşar Tüzün

BİNGÖL AK Parti 1- Cevdet Yılmaz2- Feyzi Berdibek HDP 1- Erdal Aydemir

BİTLİS AK Parti 1- Cemal Taşar2- Vahit Kiler HDP1- Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU AK Parti 1- Arzu Aydın 2- Fehmi Küpçü CHP 1- Tanju Özcan

BURDUR AK Parti 1- Bayram Özçelik2- Yasin Uğur CHP1- Mehmet Göker

BURSA 1. Bölge AK Parti 1- Hakan Çavuşoğlu2- Mustafa Esgin3- Refik Özen4- Emine Yavuz Gözgeç5- Ahmet Kılıç MHP 1- İsmet Büyükataman CHP1- Lale Karabıyık 2- Erkan Aydın 3- Nurhayat Altaca Kayışoğlu İYİ Parti 1- İsmail Tatlıoğlu

BURSA 2. Bölge AK Parti 1- Efkan Ala2- Osman Mesten3- Vildan Yılmaz Gürel4- Zafer Işık5- Muhammet Müfit Aydın6- Atilla Ödünç MHP1- Mustafa Hidayet Vahapoğlu CHP1- Orhan Sarıbal2- Yüksel Özkan İYİ Parti 1- Ahmet Kamil Erozan

ÇANAKKALE AK Parti 1- Bülent Turan2- Jülide İskenderoğlu CHP 1- Muharrem Erkek2- Özgür Ceylan

ÇANKIRI AK Parti 1- Muhammet Emin Akbaşoğlu2- Salim Çivitcioğlu

ÇORUM AK Parti 1- Ahmet Sami Ceylan 2- Oğuzhan Kaya 3- Erol Kavuncu CHP 1- Tufan Köse

DENİZLİ AK Parti 1- Cahit Özkan2- Şahin Tin3- Ahmet Yıldız4- Nilgün Ök CHP 1- Gülizar Biçer Karaca2- Kazım Arslan3- Haşim Teoman Sancar İYİ Parti 1- Yasin Öztürk

DİYARBAKIR AK Parti 1- Mehmet Mehdi Eker2- Ebubekir Bal3- Oya Eronat HDP1- Adnan Selçuk Mızraklı2- Salihe Aydeniz3- İmam Taşçıer4- Remziye Tosun5- Hişyar Özsoy6- Semra Güzel7- Garo Paylan8- Dersim Dağ9- Musa Farisoğulları

EDİRNE AK Parti 1- Fatma Aksal CHP1- Okan Gaytancıoğlu 2- Erdin Bircan İYİ Parti 1- Orhan Çakırlar

ELAZIĞ

AK Part.

1- Metin Bulut2- Sermin Balık3- Zülfü Tolga Ağar4- Zülfü Demirbağ CHP1- Gürsel Erol

ERZİNCAN AK Parti 1- Süleyman Karaman2- Burhan Çakır

Erzurum AK Parti 1- Recep Akdağ2- Zehra Taşkesenlioğlu3- Selami Altınok4- İbrahim Aydemir MHP 1- Kamil Aydın İYİ Parti 1- Muhammet Naci Cinisli

ESKİŞEHİR AK Parti 1- Nabi Avcı2- Harun Karacan3- Emine Nur Günay MHP 1- Metin Nurullah Sazak CHP1- Utku Çakırözer2- Jale Nur Süllü İYİ Parti 1- Arslan Kabukcuoğlu

GAZİANTEP AK Parti 1- Abdulhamit Gül2- Ahmet Uzer3- Mehmet Erdoğan4- Abdullah Nejat Koçer5- Derya Bakbak6- Ali Şahin7- Müslüm Yüksel8- Mehmet Sait Kirazoğlu MHP 1- Ali Muhittin Taşdoğan2- Sermet Atay CHP 1- Bayram Yılmazkaya2- İrfan Kaplan İYİ Parti 1- İmam Hüseyin Filiz HDP1- Mahmut Toğrul

GİRESUN AK Parti 1- Cemal Öztürk2- Kadir Aydın3- Sabri Öztürk CHP 1- Necati Tığlı

GÜMÜŞHANE AK Parti 1- Hacı Osman Akgül2- Cihan Pektaş

HAKKARİ HDP1- Leyla Güven2- Sait Dede3- Özgür Zeydanoğlu

HATAY AK Parti 1- Hacı Bayram Türkoğlu2- Hüseyin Yayman3- Abdulkadir Özel4- Hüseyin Şanverdi MHP 1- Lütfi Kaşıkçı2- İbrahim Gül CHP1- Mehmet Güzelmansur2- Suzan Şahin3- Serkan Topal4- İsmet Tokdemir HDP1- Barış Atay Mengüllüoğlu

ISPARTA AK Parti 1- Süreyya Sadi Bilgiç2- Recep Özel3- Mehmet Uğur Gökgöz İYİ Parti 1- Aylin Cesur

MERSİN AK Parti 1- Lütfi Elvan2- Ali Cumhur Taşkın3- Zeynep Gül Yılmaz4- Hacı Özkan MHP 1-Olcay Kılavuz

2-Baki Şimşek

CHP

1- Cengiz Gökçel2- Alpay Antmen3- Ali Mahir BaşarırİYİ Parti 1- Behiç Çelik2- Zeki Hakan Sıdalı HDP1- Fatma Kurtulan2- Rıdvan Turan

İSTANBUL 1. Bölge AK Parti 1- Berat Albayrak2- Nurettin Canikli3- Mustafa Ataş4- Erol Kaya5- Vedat Demiröz6- Ravza Kavakcı Kan7- Osman Boyraz8- İsmet Uçma9- Mihrimah Belma Satır10- Ahmet Berat Çonkar11- Hulusi Şentürk12- Müşerref Pervin Tuba Durgut13- Eyüp Özsoy14- Serkan Bayram15- Fatih Süleyman Denizolgun MHP 1- Edip Semih Yalçın2- İzzet Ulvi Yönter CHP1- İbrahim Özden Kaboğlu2- Mehmet Akif Hamzaçebi3- Gamze Akkuş İlgezdi4- Onursal Adıgüzel5- Fethi Açıkel6- Gürsel Tekin7- İlhan Kesici8- Oğuz Kaan Salıcı9- Mahmut Tanal10- Saliha Sera Kadıgil Sütlü11- Hüseyin Emre Bağce İYİ Parti 1- Hayrettin Nuhoğlu2- Ahmet Çelik3- Yavuz Ağıralioğlu HDP 1- Pervin Buldan2- Musa Piroğlu3- Erkan Baş4- Erol Katırcıoğlu

İSTANBUL 2. Bölge AK Parti 1- Süleyman Soylu2- Fatma Betül Sayan Kaya3- Volkan Bozkır4- Abdullah Güler5- Hasan Turan6- Serap Yaşar7- Aziz Babuşcu8- Şirin Ünal9- Canan Kalsın10- Ahmet Hamdi Çamlı11- Markar Eseyan12- Mustafa Demir13- İffet Polat MHP 1- Celal Adan2- Cemal Çetin CHP1- Kadri Enis Berberoğlu2- Aykut Erdoğdu3- Ahmet Ünal Çeviköz4- Mustafa Sezgin Tanrıkulu5- Yüksel Mansur Kılınç6- Yunus Emre7- Gökan Zeybek8- Ali Şeker İYİ Parti 1- Ümit Özdağ2- Fatih Mehmet Şeker HDP 1- Ahmet Şık2- Oya Ersoy3- Hüda Kaya

İSTANBUL 3. Bölge AK Parti 1- Numan Kurtulmuş2- Mehmet Muş3- Akif Çağatay Kılıç4- Mehmet Doğan Kubat5- Tülay Kaynarca6- Halis Dalkılıç7- Emine Sare Aydın Yılmaz8- Nevzat Şatıroğlu9- Zafer Sırakaya10- Rümeysa Kadak11- Ahmet Mücahit Arınç12- Mustafa Yeneroğlu13- Erkan Kandemir14- Şamil Ayrım15- Alev Dedegil MHP 1- Feti Yıldız2- İsmail Faruk Aksu3- Arzu Erdem CHP 1- Engin Altay2- Erdoğan Toprak3- Mehmet Bekaroğlu4- Zeynel Emre5- Sibel Özdemir6- Özgür Karabat7- Turan Aydoğan8- Emine Gülizar Emecan9- Nazır Cihangir İslam İYİ Parti 1- Abdul Ahat Andican2- Ümit Beyaz3- Hayati Arkaz HDP1- Zeynel Özen2- Dilşat Canbaz Kaya3- Hakkı Saruhan Oluç4- Ali Kenanoğlu5- Züleyha Gülüm

İZMİR 1. Bölge AK Parti 1- Binali Yıldırım2- Mahmut Atilla Kaya3- Ceyda Bölünmez Çankırı4- Cemal Bekle MHP 1- Hasan Kalyoncu CHP 1- Ahmet Tuncay Özkan2- Murat Bakan3- Özcan Purçu4- Kani Beko5- Mehmet Ali Çelebi6- Tacettin Bayır7- Ednan Arslan İYİ Parti 1- Dursun Müsavat Dervişoğlu HDP1- Serpil Kemalbay Pekgözegü

İZMİR 2. Bölge AK Parti 1- Hamza Dağ2- Fehmi Alpay Özalan3- Necip Nasır4- Yaşar Kırkpınar MHP 1- Tamer Osmanağaoğlu CHP1- Kemal Kılıçdaroğlu 2- Selin Sayek Böke 3- Kamil Okyay Sındır 4- Atila Sertel 5- Sevda Erdan Kılıç 6- Mahir Polat 7- Bedri Serter İYİ Parti 1- Aytun Çıray HDP1- Murat Çepni

KARS AK Parti 1- Ahmet Arslan2- Yunus Kılıç HDP 1- Ayhan Bilgen

KASTAMONU AK Parti 1- Hakkı Köylü2- Metin Çelik CHP 1- Hasan Baltacı

KAYSERİ AK Parti 1- Mehmet Özhaseki2- Mustafa Elitaş3- Taner Yıldız4- İsmail Emrah Karayel5- İsmail Tamer6- Hülya Nergis MHP1- İsmail Özdemir2- Mustafa Baki Ersoy CHP1- Çetin Arık İYİ Parti 1- Dursun Ataş

KIRKLARELİ AK Parti 1- Selahattin Minsolmaz CHP 1- Türabi Kayan2- Vecdi Gündoğdu

KIRŞEHİR AK Parti 1- Mustafa Kendirli CHP 1- Metin İlhan

KOCAELİ AK Parti 1- Fikri Işık2- İlyas Şeker3- Radiye Sezer Katırcıoğlu4- Mehmet Akif Yılmaz5- Sami Çakır6- Cemil Yaman7- Emine Zeybek MHP 1- Saffet Sancaklı CHP 1- Fatma Kaplan Hürriyet2- Haydar Akar3- Tahsin Tarhan İYİ Parti 1- Lütfü Türkkan HDP1- Ömer Faruk Gergerlioğlu

KONYA AK Parti 1- Ahmet Sorgun2- Tahir Akyürek3- Orhan Erdem4- Leyla Şahin Usta5- Ziya Altunyaldız6- Hacı Ahmet Özdemir7- Gülay Samancı8- Abdullah Ağralı9- Selman Özboyacı10- Halil Etyemez MHP1- Mustafa Kalaycı2- Esin Kara CHP1- Abdullatif Şener2- Abdulkadir Karaduman İYİ Parti 1- Fahrettin Yokuş

KÜTAHYA AK Parti 1- Ahmet Tan2- İshak Gazel3- Ceyda Çetin Erenler MHP 1- Ahmet Erbaş CHP 1- Ali Fazıl Kasap

Malatya AK Parti 1- Bülent Tüfenkci2- Öznur Çalık3- Ahmet Çakır4- Hakan Kahtalı MHP1- Mehmet Celal Fendoğlu CHP 1- Veli Ağbaba

MANİSA AK Parti 1- Murat Baybatur2- Uğur Aydemir3- İsmail Bilen4- Semra Kaplan Kıvırcık5- Mehmet Ali Özkan MHP 1- Erkan Akçay CHP1- Özgür Özel 2- Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu 3- Bekir Başevirgen İYİ Parti 1- Tamer Akkal

KAHRAMANMARAŞ AK Parti 1- Mahir Ünal2- Ahmet Özdemir3- Celalettin Güvenç4- İmran Kılıç5- Mehmet Cihat Sezal6- Habibe Öçal MHP 1- Sefer Aycan İYİ Parti 1- Faruk Atlı

MARDİN AK Parti 1- Şeyhmus Dinçel2- Cengiz Demirkaya HDP 1- Mithat Sancar2- Pero Dundar3- Tuma Çelik4- Ebrü Günay

MUĞLA AK Parti 1- Mehmet Yavuz Demir2- Yelda Erol Gökcan CHP1- Mürsel Alban2- Suat Özcan3- Burak Erbay4- Süleyman Girgin İYİ Parti 1- Metin Ergun

MUŞ AK Parti 1- Mehmet Emin Şimşek2- Abdulselam Er HDP 1- Gülüstan Kılıç Koçyiğit2- Mensur Işık

NEVŞEHİR AK Parti 1- Mustafa Açıkgöz2- Yücel Menekşe CHP 1- Faruk Sarıaslan

NİĞDE AK Parti 1- Yavuz Ergun2- Selim Gültekin CHP 1- Ömer Fethi Gürer

ORDU AK Parti 1- Şenel Yediyıldız2- Ergün Taşcı3- Metin Gündoğdu MHP1- Cemal Enginyurt CHP1- Seyit Torun2- Mustafa Adıgüzel

RİZE AK Parti 1- Hayati Yazıcı2- Osman Aşkın Bak3- Muhammed Avcı

SAKARYA AK Parti 1- Ali İhsan Yavuz2- Recep Uncuoğlu3- Kenan Sofuoğlu4- Çiğdem Erdoğan Atabek MHP1- Muhammed Levent Bülbül CHP 1- Engin Özkoç İYİ Parti 1- Ümit Dikbayır

SAMSUN AK Parti 1- Ahmet Demircan2- Yusuf Ziya Yılmaz3- Çiğdem Karaaslan4- Fuat Köktaş5- Orhan Kırcalı MHP1- Erhan Usta CHP1- Kemal Zeybek2- Neslihan Hancıoğlu İYİ Parti 1- Bedri Yaşar

SİİRT AK Parti 1- Osman Ören HDP1- Meral Danış Beştaş2- Sıdık Taş

SİNOP AK Parti 1- Nazım Maviş CHP 1- Barış Karadeniz

SİVAS AK Parti 1- İsmet Yılmaz2- Mehmet Habib Soluk3- Semiha Ekinci MHP 1- Ahmet Özyürek CHP 1- Ulaş Karasu

TEKİRDAĞ AK Parti 1- Mustafa Şentop2- Mustafa Yel3- Çiğdem Koncagül CHP 1- Faik Öztrak2- İlhami Özcan Aygun3- Candan Yüceer İYİ Parti 1- Enez Kaplan

TOKAT AK Parti 1- Yusuf Beyazıt2- Mustafa Arslan3- Özlem Zengin MHP 1- Yücel Bulut CHP1- Kadim Durmaz

TRABZON Ak Parti 1- Muhammet Balta2- Adnan Günnar3- Bahar Ayvazoğlu4- Salih Cora CHP1- Ahmet Kaya İYİ Parti 1- Hüseyin Örs

TUNCELİ CHP1- Polat Şaroğlu HDP1- Alican Önlü

ŞANLIURFA AK Parti 1- Ahmet Eşref Fakıbaba2- Mehmet Kasım Gülpınar3- Halil Özcan4- Zemzem Gülender Açanal5- Mehmet Ali Cevheri6- İbrahim Halil Yıldız 7- Halil Özşavlı8- Ahmet Akay MHP1- İbrahim Özyavuz CHP1- Aziz Aydınlık HDP1- Nimetullah Erdoğmuş2- Ayşe Sürücü3- Nusrettin Maçin4- Ömer Öcalan

UŞAK AK Parti 1- Mehmet Altay2- İsmail Güneş CHP1- Özkan Yalım

VAN AK Parti 1- Osman Nuri Gülaçar2- İrfan Kartal3- Abdulahat Arvas HDP 1- Sezai Temelli2- Bedia Özgökçe Ertan3- Murat Sarısaç4- Muazzez Orhan5- Tayip Temel

YOZGAT AK Parti 1- Bekir Bozdağ2- Yusuf Başer MHP 1- İbrahim Ethem Sadef CHP1- Ali Keven

ZONGULDAK AK Parti 1- Polat Türkmen 2- Ahmet Çolakoğlu 3- Hamdi Uçar CHP 1- Ünal Demirtaş2- Deniz Yavuzyılmaz

AKSARAY AK Parti 1- İlknur İnceöz2- Cengiz Aydoğdu MHP1- Ramazan Kaşlı İYİ Parti 1- Ayhan Erel

BAYBURT AK Parti 1- Fetani Battal

KARAMAN AK Parti 1- Recep Şeker2- Selman Oğuzhan Eser CHP1- İsmail Atakan Ünver

KIRIKKALE AK Parti 1- Ramazan Can MHP 1- Halil Öztürk CHP1- Ahmet Önal

BATMAN AK Parti 1- Ziver Özdemir HDP1- Feleknas Uca2- Necdet İpekyüz3- Ayşe Acar Başaran4- Mehmet Ruştu Tiryaki

ŞIRNAK AK Parti 1- Rizgin Birlik HDP 1- Hasan Özgüneş2- Nuran İmir3- Hüseyin Kaçmaz

BARTIN AK Parti 1- Yılmaz Tunç CHP 1- Aysu Bankoğlu

Ardahan AK Parti 1- Orhan Atalay CHP 1- Öztürk Yılmaz

IĞDIR MHP 1- Yaşar Karadağ HDP 1- Habip Eksik

YALOVA AK Parti 1- Ahmet Büyükgümüş2- Meliha Akyol CHP 1- Özcan Özel

KARABÜK AK Parti 1- Cumhur Ünal2- Niyazi Güneş CHP 1- Hüseyin Avni Aksoy

KİLİS AK Parti 1- Mustafa Hilmi Dülger2- Ahmet Salih Dal

OSMANİYE AK Parti 1- Mücahit Durmuşoğlu2- İsmail Kaya MHP 1- Devlet Bahçeli CHP 1- Baha Ünlü

DÜZCE AK Parti 1- Fahri Çakır2- Ayşe Keşir MHP 1- Ümit Yılmaz(AA)

Yorum Ekle