Sitede 5229 kişi varKUVVETLİ RÜZGARAğrıKUVVETLİ RÜZGAR29°C

HDP Ağrı milletvekili aday tanıtım programı

AĞRI - HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Biz bu ülkeyi değiştirmeye, dönüştürmeye, bu ülkede barışı, kardeşliği, özgürlüğü hakim kılmaya, güçlü şekilde parlamentoya gi...

HDP Ağrı milletvekili aday tanıtım programı

AĞRI - HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Biz bu ülkeyi değiştirmeye, dönüştürmeye, bu ülkede barışı, kardeşliği, özgürlüğü hakim kılmaya, güçlü şekilde parlamentoya girmeye ve bu ülkenin başına Selahattin Demirtaş'ı getirmeye söz verdik." dedi.

Buldan, partisince Ağrı merkezindeki Tahir Elçi Caddesi'nde düzenlenen halk buluşması ve milletvekili aday tanıtım programında partililere hitap etti.

HDP'nin demokrasi, barış ve kardeşliğe olan inancını her Gün büyüterek alanlara indiğini ifade eden Buldan, "Biz bu ülkeyi değiştirmeye, dönüştürmeye, bu ülkede barışı, kardeşliği, özgürlüğü hakim kılmaya, güçlü şekilde parlamentoya girmeye ve bu ülkenin başına Selahattin Demirtaş'ı getirmeye söz verdik. 24 Haziran bizim günümüz olacak." diye konuştu.

Buldan, Türkiye'de yürütülen çözüm sürecinin ülke için çok önemli olduğunu ancak çeşitli provokasyonlarla sürecin kaldırıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Barış sürecinde analarımız ağlamadı, çocuklarımız ölmedi, herkes huzur içerisinde yaşıyordu ancak ilk provokasyon Ağrı'nın Diyadin ilçesinde gerçekleştirilmek istendi. Ağrı halkı bunun önüne geçti. Şimdi Ağrı halkının yapacağı bir şey daha var. 24 Haziran'da HDP'ye sahip çıkarak 4 milletvekilini parlamentoya göndermek. Bizler bu ülkede umudun, huzurun, güvencenin ne anlama geldiğini biliyoruz. 24 Haziran'da bu ülkeye barışı, özgürlüğü, huzuru getirmenin sözünü veriyoruz."

HDP olarak Türkiye'yi yönetmeye aday olduklarını aktaran Buldan, partililerden 24 Haziran'a kadar çalışmalarını aralıksız sürdürmeleri istedi.

Program, HDP'nin Ağrı milletvekili adaylarının tanıtımıyla sona erdi.(AA)

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan:1

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan:2

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan:3

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan:4

2 Yorum

İsimsiz
İsimsiz
1 yıl önce

“Biz bu ülkeyi değiştirmeye, dönüştürmeye, bu ülkede barışı, kardeşliği, özgürlüğü hakim kılmaya, güçlü şekilde parlamentoya girmeye” diyorsun da zaten ülke yeterince özgür ve kardeşliğin ne demek olduğu çok iyi biliyoruz. Ülkede barış da var yani şimdi öyle bir şeye söz verin ki diyelim tamam tezleri gayet mantıklı. Her sene aynı şeyleri sözlüyorsunuz barış, özrgürlük yok bilmem ne. Kürtlerin kendileri savunacak bir partinin olmasını çok isterim ama sağlam bir parti yok strateji, siyaset yönünden bayağı zayıf güçlü değil

Karaköseli
Karaköseli
1 yıl önce

80 vekil çıkarılıp ta ne yaptınız. Siz yapsanız gariban Kürtlerin evlerini başına yıkıp hendek kazarsınız. Vekil miş siz lüks villalarınıza dönüp şampanya patlatın. Ak Parti enkaz vekil adayları seçerek size buyur gel dedi.

Yorum Ekle