Sitede 5260 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU31°C

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor

AĞRI - Türk Kızılayı, Türkiye genelinde "Ramazanı bu hilalin altında paylaşalım" sloganıyla başlattığı yardım kampanyasıyla, Ağrı'da 5 bin insanın iftar sofrasını şenlend...

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor

AĞRI - Türk Kızılayı, Türkiye genelinde "Ramazanı bu hilalin altında paylaşalım" sloganıyla başlattığı yardım kampanyasıyla, Ağrı'da 5 bin insanın iftar sofrasını şenlendiriyor.

Türkiye genelinde yaklaşık 800 bin kişiye iftar ve sahurluk yemek, 200 bin gıda kolisi ve 143 bin ihtiyaç sahibi haneye 50 milyon liraya yakın nakdi yardımda bulunan Türk Kızılayı, Ağrı'da da yaptığı bu yardımlarla 5 bin insanın sofrasını donatıyor.

Kurumun Ağrı Şube Başkanlığı bünyesindeki aşevi aracılığı ile her Gün yaklaşık 3 bin 500 kişiye iftar ve sahurda ulaşan Türk Kızılayı, 520 ailenin sıcak yemekle iftarını açmasını ve sahurunu yapmasını sağlıyor.

Ağrı'da bu yıl ramazan ayında yaptığı çalışmalarla ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, 500 aileye gıda kolisi, 200 aileye ikişer kilo et, 610 aileye 250 ve 474 aileye 350 lira nakdi yardım yapıyor.

İldeki ihtiyaç sahibi ailelerin göz bebeği konumunda bulunan Türk Kızılayı Ağrı Şube Başkanlığı, yardım almaya gelemeyen engelli ve yaşlıların bulunduğu aileleri de her gün ziyaret ederek ihtiyaçlarını gideriyor.

- "Dolu yemek kaplarını verip boş olanları alıyoruz"

İhtiyaç sahibi aileler için sabah erken saatlerde ekipleriyle mesaiye başlayan Türk Kızılayı Ağrı Şube Başkanı Fahrettin Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmaları aralıksız sürdüklerini ifade etti.

Selçuk, "Burada 3 bin 500 kişiye yardım yapıyoruz. Sadece sıcak yemek yardımında bulunmuyoruz. İçerisinde zeytin, reçel, helva, peynir, hurma gibi yiyeceklerin bulunduğu yardım kolileri de dağıtıyoruz. Buraya gelemeyen ailelerin de kapılarına kadar yardımları götürüyoruz. Dolu yemek kaplarını verip boş olanları alıyoruz. Bu durumda olan 520 ailemize her gün sıcak yemek götürüyoruz. Bunun yanı sıra 300 koli de yardım yaptık. Yaklaşık bin aileye de nakdi yardım yapıyoruz." diye konuştu.

- "Çok temiz ve çok güzel yemekler veriliyor"

Türk Kızılayının verdiği yardımlardan faydalanan Halime Danış, eşinin cezaevinde olduğunu belirterek, yardımlar sayesinde kimseye muhtaç olmadan yaşadığını anlattı.

"Kızılay ihtiyaç sahibi herkese yardımcı oluyor. Allah onlardan razı olsun." diyen Danış, "Eşim cezaevinde, bu sıcak yemekle idare ediyoruz. Çok temiz ve çok güzel yemekler veriliyor. Bunun dışında gıda yardımı da alıyorum. Un, şeker gibi her şeyi veriyorlar ve fakirleri mağdur etmiyorlar." ifadesini kullandı.

Türkiye'ye Afganistan'dan gelerek yerleştiklerini anlatan Tahire Ahmedi de, "Bizimle her zaman ilgileniyorlar. Sürekli buradan yemek alıyoruz. Yemek haricinde de yardımlar alıyoruz. Allah razı olsun. Biz Afganistan'dan geldiğimizde kimse (Yolculuk sırasında geçtikleri ülkeler) bize yardım etmedi. Ama Türkiye ve Kızılay burada bize çok yardım ediyor. Türkiye'de her şey çok çok iyi." dedi.

Fevzi Çakmak Mahallesi'nde engelli oğulları ile Toprak evde yaşam mücadelesi veren 65 yaşındaki Aziz Ergül ve eşini ziyaret eden ekipler, her gün çifte sıcak yemek ve gıda yardımında bulunuyor.

Aynı mahallede oturan Mehmet Zeki Yıldız (67) ve görme engelli eşine de sıcak yemek ve ihtiyaçları doğrultusunda yardım götüren ekipler, il genelinde bu şekildeki 520 aileyi hiç yalnız bırakmıyor.(AA)

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor - AĞRI8

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor - AĞRI1

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor - AĞRI2

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor - AĞRI3

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor - AĞRI4

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor - AĞRI5

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor - AĞRI6

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor - AĞRI7

İftar sofraları Türk Kızılayı ile şenleniyor - AĞRI9

1 Yorum

İsimsiz
İsimsiz
1 yıl önce

Allah razı olsun hizmetlerinizden dolayı ..

Yorum Ekle