Sitede 5377 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU31°C

Dedeli Sebahattin Yıldız Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı

AĞRI - Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen "Eğitimde işbirliği protokolü" kapsamında Dedeli Seba...

Dedeli Sebahattin Yıldız Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı

AĞRI - Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen "Eğitimde işbirliği protokolü" kapsamında Dedeli Sebahattin Yıldız Ortaokulu’nda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

Hazırlanan bilim fuarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü İmran Bakırhan, "Teknoloji ve tasarım hocalarımızın danışmanlığında, çocukların yıl içerisinde öğrenmiş oldukları akademik bilgilerini, tasarlayarak projeye dönüştürerek sergilediler. Bunu yapmamızdaki amacımız, çocuklarımızın öğrenmiş oldukları bilgileri teknolojiye dönüştürme imkanın sağlanmasıdır" diye konuştu.

11 adet projenin sergilendiği ve 45 öğrencinin görev aldığı fuarın açılışına İlçe Kaymakamı Ümit Altay, Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, Dedeli Belediye Başkanı Veysi Durak, Cumhuriyet Başsavcısı Tahir Özgenç, Patnos Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Faruk Yavuz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Toy katıldı. (İHA)

Dedeli Sebahattin Yıldız Ortaokulu TÜBİTAK1

Dedeli Sebahattin Yıldız Ortaokulu TÜBİTAK2

Dedeli Sebahattin Yıldız Ortaokulu TÜBİTAK3

Dedeli Sebahattin Yıldız Ortaokulu TÜBİTAK4

Dedeli Sebahattin Yıldız Ortaokulu TÜBİTAK5

Dedeli Sebahattin Yıldız Ortaokulu TÜBİTAK6

Dedeli Sebahattin Yıldız Ortaokulu TÜBİTAK7

Yorum Ekle