Sitede 4783 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Diyadin'de Annem Yanımda Olsaydı, Annemle Ne Yapmak İsterdim projesi

AĞRI - Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Olgun Öner ve Eşi Gülcihan Öner tarafından hayata geçirilen “Annem Yanımda Olsaydı, Annemle Ne Yapmak İsterdim’’ Projes...

Diyadin'de Annem Yanımda Olsaydı, Annemle Ne Yapmak İsterdim projesi

AĞRI - Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Olgun Öner ve Eşi Gülcihan Öner tarafından hayata geçirilen “Annem Yanımda Olsaydı, Annemle Ne Yapmak İsterdim’’ Projesiyle Diyadin’de annesi hayatta olmayan öksüz ve yetim öğrencilerin anneler günü münasebeti ile duygularını paylaştıkları mektuplarındaki hayalleri gerçekleştirildi.

“Annem Yanımda Olsaydı, Annemle Ne Yapmak İsterdim’’ Projesi ile anneler gününe özel olarak Diyadin’de annesi hayatta olmayan öğrencilerin anneleriyle yapmak istedikleri, Diyadin Kaymakamı ve Diyadin Belediye Başkan Vekili Olgun Öner’in eşi Gülcihan Öner tarafından yerine getirildi.

Gülcihan Öner yapılan bu proje ile ilk olarak Taşbasamak Köyünde annesiyle birlikte neler yapmak istediklerini yazan 2. Sınıf öğrencisi Elif ve 5. Sınıf öğrencisi Armağan’nın dileklerini yerine getirdi.

Elif annem yaşasaydı ona sarılmak isterdim. Ona çiçek verip saçlarımı örmesini isterdim diye mektubunda yazmıştı. Gülcihan Öner, minik Elif’in bu güzel isteğini bizzat kendisi yerine getirerek saçlarını tarayıp kıyafetini giydirerek onu okula götürdü.

Daha sonra Armağa’nın mektubunda annem olsaydı bana güzel yemekler yapmasını isterdim dileğini de kendisi yemek yaparak ona götüren Gülcihan Öner, yemeği Armağan’a ikram ederek onunla sohbet etti.

Gülcihan Öner mektuplarında annesiyle birlikte sinemaya gitmek isteyen Şahin ve Zeynep ile de Diyadin Belediyesi Gençlik Merkezinde hizmet veren cep sinemasına giderek onlarla birlikte film izleyerek dileklerini yerine getirdi.

Dilan’nın mektubunda annemin okula gelip durumumu sormasını isterdim diye yazdığı için Gülcihan Öner, Dilan’ın okuluna gidip annesi olarak bizzat öğretmenleriyle görüştü. Gülcihan Öner, annemle vakit geçirmek isterdim diye mektuplarında belirten 16 öğrenciyle de Ağrı merkezde yemekte bir araya geldi.

Öner yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:“Proje kapsamında Gülcihan Öner, dileklerini yerine getirdiği öğrencilerden, öğrencilerin kendi istekleri doğrultusunda belirledikleri; Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi’ ye, Sayın Başbakanımızın Eşi Semiha Yıldırım Hanımefendi’ ye, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya Hanımefendi’ ye, Sayın İçişleri Bakanımızın Eşi Hamdiye Soylu Hanımefendi’ ye Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Eşi İrem Beyza Elban Hanımefendi’ ye mektup yazan öğrencilerimizin mektupları ilgili yerlere gönderildi.”

Diyadin Kaymakamlığı ve Diyadin Belediyesi olarak Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Olgun Öner ile birlikte hayata geçirdiği “Annem Yanımda Olsaydı, Annemle Ne Yapmak İsterdim’’ Projesi ile bu öğrencilerle tanışıp dileklerini yerine getiren Gülcihan Öner Hanımefendi artık bu çocuklarında kendisinin birer evladı olduğunu ve her zaman onlara desteklerini sürdürecektir.”

Diyadin'de Annem Yanımda Olsaydı, Annemle Ne Yapmak İsterdim projesi

diyadin annem olsaydı projesi2

diyadin annem olsaydı projesi3

diyadin annem olsaydı projesi4

diyadin annem olsaydı projesi5

diyadin annem olsaydı projesi6

diyadin annem olsaydı projesi7

diyadin annem olsaydı projesi8

diyadin annem olsaydı projesi9

diyadin annem olsaydı projesi10

diyadin annem olsaydı projesi11

diyadin annem olsaydı projesi12

diyadin annem olsaydı projesi13

diyadin annem olsaydı projesi14

diyadin annem olsaydı projesi15

Yorum Ekle