Sitede 5460 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu14.4°C

Ağrı'da "O'nu En Güzel Kim Anlatır" yarışması

AĞRI - Ağrı'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "O'nu En Güzel Kim Anlatır" yarışmasının finali yapıldı.Merkez ve ilçelerde yapılan elemelerin ardından bir...

Ağrı'da "O'nu En Güzel Kim Anlatır" yarışması

AĞRI - Ağrı'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "O'nu En Güzel Kim Anlatır" yarışmasının finali yapıldı.

Merkez ve ilçelerde yapılan elemelerin ardından birinciler Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan finalde, Hazreti Muhammed'in hayatını anlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, programda yaptığı konuşmada, yarışmacıların, ilçelerde elemeler gerçekleştirerek finale katıldıklarını anımsattı.

Turan, "Amacımız Peygamber Efendimizin örnek yaşantısı ve ahlakıyla öğrencilerimizin manevi duygu ve düşüncelerinin gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerimizin Türkçe'yi etkili ve kullanma kabiliyetlerini geliştirmektir. Ayrıca, öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi kazandırarak, onların özgüvenlerinin gelişimine katkıda bulunmaktır." diye konuştu.

Yarışmada, Ağrı Dağı Anadolu Lisesinden Aslı İzci birinci, Yiğit İhsan Eroğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Saadet Filiz ikinci, Taşlıçay Anadolu Lisesinden Ruken Akkuş üçüncü oldu.

Yarışmaya katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Programa, Ağrı Valisi Süleyman Elban, Vali Yardımcısı Onur Kökçü, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.(AA)

Ağrı'da O'nu En Güzel Kim Anlatır yarışması 1

Ağrı'da O'nu En Güzel Kim Anlatır yarışması 2

Ağrı'da O'nu En Güzel Kim Anlatır yarışması 3

Ağrı'da O'nu En Güzel Kim Anlatır yarışması 4

ağrı onu en güzel1

ağrı onu en güzel2

ağrı onu en güzel3

Yorum Ekle