Sitede 7287 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

1. Ağrı Tanıtım Günleri

AĞRI - Ankara'da düzenlenecek "1. Ağrı Tanıtım Günleri" için kentte son hazırlıklar tamamlanıyor.Ağrı Valiliği ile Ağrı Kültür Dernekleri Federasyonu organizasyonuyla 12-...

1. Ağrı Tanıtım Günleri

AĞRI - Ankara'da düzenlenecek "1. Ağrı Tanıtım Günleri" için kentte son hazırlıklar tamamlanıyor.

Ağrı Valiliği ile Ağrı Kültür Dernekleri Federasyonu organizasyonuyla 12-15 Nisan 2018 tarihleri arasında, Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek etkinlik öncesi tertip komitesi bir toplantı yaptı.

Vali Süleyman Elban başkanlığında toplanan komite, Ağrı'nın tanıtımı için yapılması gereken ön hazırlıkları konuştu.

Toplantıda çalışmalarla ilgili bilgi veren Elban, Ağrı'nın daha önce böyle bir etkinliğin içerisine girmediğini söyledi.

Elban, "Ağrı Dağı, İshak Paşa Sarayı, Ahmed-i Hani Türbesi, Diyadin Kaplıcaları, Nuh'un Gemisi İzi, Balık Gölü, Hamur Kümbeti, Toprakkale Cami ile bir kültür şehri niteliği taşıyor. Dolayısı ile Ağrı'nın tarihi ve geleneksel kültüründe yer tutmuş değerlerinin tanımı, bizim için önem arz ediyor. 'Ankara'da bizde varız' diyebilmek için güzel bir tanıtım etkinliği düzenleyeceğimize inanıyorum." diye konuştu.

Etkinliğin 12-15 Nisan tarihleri arasında yapılacağını hatırlatan Elban, Ankara'da yaşayan herkesi tanıtım etkinliğine davet etti.

Toplantı, Ağrı Dernekler Federasyonu yetkililerinin katılımcılara yaptığı bilgilendirmeyle son buldu.(AA)

1. Ağrı Tanıtım Günleri1

Yorum Ekle