Sitede 4994 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Ağrı ve İlçelerinde şiddetli rüzgar ve fırtına

Ağrı’da etkili olan şiddetli rüzgar ve fırtına yüzünden binaların çatıları uçtu, ağaçlar devrildi, elektrik hatlarının zarar görmesi sebebiyle bazı yerleşim yerlerinde el...

Ağrı ve İlçelerinde şiddetli rüzgar ve fırtına

Ağrı’da etkili olan şiddetli rüzgar ve fırtına yüzünden binaların çatıları uçtu, ağaçlar devrildi, Elektrik hatlarının zarar görmesi sebebiyle bazı yerleşim yerlerinde elektrik kesintisi yaşandı.

Ağrı il merkezi ile ilçelerinde sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren rüzgarın şiddeti zaman zaman saatte 65 kilometre hıza ulaşarak fırtına şeklinde esti.

Fırtına nedeniyle birçok okul, işyeri, ev ve lojmanın çatısı uçtu.
Diyadin’de bir işyerinin çatısı şiddetli fırtına nedeniyle merkez Caminin çatısına oradan da yanındaki sokağa düştü. Olayda bazı araçlarda maddi hasar oluştu.
Diyadin ilçe genelinde fırtına nedeniyle enerji nakil hatlarındaki tellerin kopması sonucu elektrik kesintisi yaşanıyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünce bölge genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiği uyarısı yapıldığı bildirildi.

Ağrı’da sabah saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgâr nedeniyle çok sayıda binanın çatıları uçtu, araçlar düşen çatıların altında kaldı, vatandaşlar büyük bir korku yaşadı.

Ağrı merkezde sabah saatlerinden bu yana etkili olan şiddetli rüzgâr kentte günlük yaşamı durma noktasına getirdi. Kentin büyük tamamında etkili olan rüzgâr nedeniyle çok sayıda binanın çatıları yerlerden sökülerek yollara düştü.
Çevre yolunda bulunan bir otelin çatıları tamamen sökülerek 4 aracın üzerine düştü. Çatıların altında kalan araçlar kullanılamaz hale geldi.
Öte yandan Yüzüncü yıl Mahallesi’nde bulunan kavşakta bilbordlar yerinden söküldü. Rüzgâr Batıkentte bulunan çok sayıda binanın çatıları tahtaları ile birlikte söktü. Düşen çatılar ve tahtalar vatandaşlara büyük bir korku yaşattı.

Paniğe kapılan vatandaşlar iş yerleri ve güvenli yerlere sığındı. Kentin bazı yerlerinde ağaçlarda kökünden söküldü, rüzgar bazı yerlerde toz fırtınası oluşturdu. Kentte bazı yollar ulaşıma kapatılırken olası bir yaralanmaya karşı Ambulans hazır bekletildi. (DİYADİNNET)(İHA)

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar1

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar2

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar3

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar4

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar5

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar6

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar7

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar8

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar9

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar10

ağrı diyadin çatı fırtına rüzgar11

Yorum Ekle