Sitede 5067 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un Diyadin ve Doğubayazıt ziyareti

AĞRI - Bir dizi incelme ve ziyaretler için Ağrı'ya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Ağrı Valisi Süleyman Elban ile birlikte Diyadin ve Doğubayazıt ilçelerini...

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un Diyadin ve Doğubayazıt ziyareti

AĞRI - Bir dizi incelme ve ziyaretler için Ağrı'ya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Ağrı Valisi Süleyman Elban ile birlikte Diyadin ve Doğubayazıt ilçelerini ziyaret etti.

Diyadin Hükümet Konağı önünde Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Olgun Öner ve kurum amirleri tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Yardımcısı Ersoy ve beraberindekiler kaymakamlık makamına geçti.

Bakan Yardımcı Ersoy, Kaymakam Öner'den hizmet ve yatırımlarda, görevlendirme öncesi ve sonrasına ait belediyenin çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Ziyarette Ağrı İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gökhan Şahin, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, AK Parti Diyadin İlçe Başkanı Sezer Uğur Özmen, AK Parti Ağrı İl Kadın Kolları Başkanı Dilan Özmen Özgün, Diyadin Belediye Başkan Yardımcısı Salih Yaşar da hazır bulundu.

Daha sonra kaymakamlık önünde vatandaşlarla bir süre sohbet eden Ersoy, beraberindekilerle birlikte Doğubayazıt’ta hakeret etti.

Bakan Yardımcısı Ersoy'un Doğubayazıt ziyareti

Mehmet Ersoy, beraberindeki Ağrı Valisi Süleyman Elban ile geldiği Doğubayazıt Kaymakamlığı önünde, Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, 1. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan İlhan, Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürü Barış Akgüç ve AK Parti Doğubayazıt İlçe Başkanı Nebahat Öner tarafından karşıladı.

Ersoy, kaymakamlık önünde yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Doğubayazıt Belediyesinin çalışmalarıyla ilgili bilgi almak için ilçeye geldiğini söyledi.

Terörle mücadeleye değinen Ersoy, "Ülkemiz teröre karşı hem yurt içinde hem yurt dışında topyekun mücadele vermektedir. Elhamdülillah bu mücadelenin çok iyi bir noktasındayız. Bundan sonra da aynı kararlılıkla ve heyecanla bu mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.

Ersoy, Ortadoğu'da Türkiye'den başka ayakta kalan devlet olmadığını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bütün terör örgütlerinin tek hedefi var, bu ortak vatanımızda, bu güzel ülkemizde huzur içinde yaşamamızı engellemek istiyorlar. Buna fırsat vermeyip sonuna kadar direneceğiz. Son zamanlarda yaşadıklarımız gösterdi ki terör örgütünün ne dini, ne dili, ne ırkı, ne de milliyeti var. Hepsinin tek bir derdi var, bizim birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmak. Biri dinden, biri dilden, biri coğrafyadan saldırdı ama başları sıkışınca hepsinin buluştuğu yer aynı. FETÖ'nün itleri Kandil'e kaçtı."

Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Ersoy, "Bu topraklarda huzur içinde yaşamak için ne oyunlar oynandığını ne tuzaklar kurulduğunu artık anlayalım. Şu Müslüman coğrafyada, Ortadoğu'da ayakta kalmış tek devlet olarak, bu ümmetin ve milletin umudu olmayı var gücümüzle sürdüreceğiz. Dünyada sadece birilerinin dediğinin olmadığını Türkiye örneğiyle ispat edeceğiz inşallah." dedi.

Ersoy, daha sonra beraberindekiler ile Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda Ulaş Akhan'dan belediyenin çalışmalarına ilişkin brifing alıp Ağrı kent merkezine döndü.(AA)(DİYADİNNET)

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt1

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt13

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt2

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt3

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt4

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt5

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt6

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt7

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt8

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt9

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt10

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt11

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt12

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt14

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt15

mehmet ersoy ağrı diyadin doğubayazıt16

Yorum Ekle