Sitede 6266 kişi varKUVVETLİ RÜZGARAğrıKUVVETLİ RÜZGAR27°C

"Kitap Okuma Halkaları" projesi

AĞRI - Doğubayazıt Gençlik Merkezinden gençler, "Kitap Okuma Halkaları" projesi kapsamında Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezini ziyaret etti.Gençlik ve Spor Bakanlığı bü...

"Kitap Okuma Halkaları" projesi

AĞRI - Doğubayazıt Gençlik Merkezinden gençler, "Kitap Okuma Halkaları" projesi kapsamında Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezini ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde başlatılan proje çerçevesinde, Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezi'nde din görevlileri ve öğrenciler bir araya geldi.

Doğubayazıt Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sevgi Lordoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin toplumun her kesimine yönelik olduğunu söyledi.

Projeyi, gençlik merkezi dışındaki alanlara da yaydıklarını anlatan Lordoğlu, "Bakanlığımızın başlattığı kitap okuma halkaları projesi kapsamında, ilçemizde çeşitli kurumlarda görev yapan gençlerimiz ve öğrencilerle bir araya gelerek, kitap okuma günleri düzenliyoruz. Bugün de daha önce gençlerimizle birlikte okuduğumuz, İslam kültür ve medeniyetinin İspanya'ya yansımalarının anlatıldığı Washington Irving'in 'Alhambra' isimli kitabının kritiğini yaptık. Bu tür münazaralar ve kritiklerle gençlerimizin kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlıyoruz." diye konuştu.

Lordoğlu, gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak için yarışmalar düzenlediklerini belirterek, kitapları en iyi şekilde özetleyen gençlere çeşitli hediyeler verdiklerini sözlerine ekledi.(AA)

Kitap Okuma Halkaları projesi1

Kitap Okuma Halkaları projesi2

Kitap Okuma Halkaları projesi3

Yorum Ekle