Sitede 16925 kişi varKUVVETLİ RÜZGARAğrıKUVVETLİ RÜZGAR31°C

Ağrı'da Askeri ve Stratejik Boyutları İle Zeytin Dalı Harekatı konferansı

AĞRI - Ağrı'da, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ağrı Temsilciliğince "Askeri ve Stratejik Boyutları İle Zeytin Dalı Harekatı" konulu konferans düzenlendi.İl Halk Eğitim Müd...

Ağrı'da Askeri ve Stratejik Boyutları İle Zeytin Dalı Harekatı konferansı

AĞRI - Ağrı'da, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ağrı Temsilciliğince "Askeri ve Stratejik Boyutları İle Zeytin Dalı Harekatı" konulu konferans düzenlendi.

İl Halk Eğitim Müdürlü salonundaki konferansa konuşmacı olarak katılan gazeteci-yazar İlhami Işık, gençlere Zeytin Dalı Harekatı ile bölgedeki son durumu anlattı.

Bazı ülkelerin, bölgedeki terör örgütlerini çıkarları doğrultusunda kullandığını anlatan Işık, herkesin silahla dolaştığı bir bölgede insanlığın olamayacağını söyledi.

Işık, "Sorun bir etnik mesele sorunu değil, sorun birilerinin orayı yönetme sorunudur. Eğer Kürtlerin yönetmesi sorun olsaydı Erbil ile onlarca yıl savaş halinde olurduk. Bu sorun, uluslararası güçlerin Suriye'de Türkiye'yi boğmak isteyerek yapmış oldukları bir nizamın bu ülkenin içişlerine yansımasıdır. Bu yansıma da ülkenin bütün reflekslerini harekete geçirdi."

- "Bizim gideceğimiz ikinci bir yer yok"

Terör örgütü PKK'nın Kürtlerin temsilcisi olmadığını, bunun aksini düşünmenin büyük bir felakete imza atmakla eşdeğer olduğunu aktaran Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer PKK'yı temsilci olarak ifade ederseniz o zaman onların istediği şeyi hayata geçirmiş olursunuz. Bu coğrafyada iç savaş yaşamayan tek ülke Türkiye'dir. Bunun nedeni bizim yüreğimizle dilimizin, gözlerimizin aynı şekil konuşmasıdır. Onun için Türkiye nefes borusudur, bu coğrafyada başı derde girenlerin geldiği son duraktır. Bizim de son durağımız kara topraktır. Bizim gideceğimiz ikinci bir yer yok."

Konferans, Işık'ın, programa katılan gençlerin bölge ve yürütülen harekatla ilgili sorularını cevaplamasıyla son buldu.(AA)

Zeytin Dalı Harekatı konferansı2

Zeytin Dalı Harekatı konferansı1

Yorum Ekle