Şuan sitede 17014 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-5.1°C

Bilardo: Malatya İl Şampiyonası

MALATYA - Türkiye Bilardo Federasyonu ile Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen "3 Bant Bilardo Malatya İl Şampiyonası" sona erdi.

Bilardo: Malatya İl Şampiyonası

MALATYA

Malatya - Türkiye Bilardo Federasyonu ile Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen "3 Bant Bilardo Malatya İl Şampiyonası" sona erdi.

Ekol Bilardo Salonu'nda 36 sporcunun katılımıyla yapılan ve iki Gün süren müsabakalarda Ahmet Arslan birinci, Erkan Aktı ikinci, Yalçın Geneş üçüncü, Celil Atabey ise dördüncü oldu.

Final karşılaşması sonrası dereceye giren sporculara madalyaları Bilardo Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Alaattin Geneş ve hakemler tarafından verildi.

Geneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turnuvadan en iyi ilk sekiz sporcuyu seçerek 15 Şubat-1 Mart tarihlerinde Antalya'da yapılacak olan şampiyonaya katılacaklarını söyledi.

Malatya'da bilardo salonu eksikliği bulunduğunu aktaran Geneş, şöyle devam etti:

"Federasyonumuzca okullar düzeyine girme projesi var bu da bu sporun daha yaygınlaşmasını sağlayacaktır. Gençlerimizin kötü alışkanlıklarında kurtulmalarını sağlayacaktır, bilardo sporu çok görsel ve asil bir daldır. Son zamanlarda çocuklarımız internet kafe ve bilgisayar oyunlarına hapsedildi, bağımlılık yapıldı bizlere imkan verildiği takdirde elimizden gelen imkanları sağlayacak kapasitede arkadaşlarımız var."

Bilardo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Atilla Aybek de bilardo sporunu yapan gençlerin gelişiminin daha üst düzeyde olduğunu, derslerinde başarılı olduklarını söyledi.(AA)

Bilardo: Malatya İl Şampiyonası2

Bilardo: Malatya İl Şampiyonası3

Bilardo: Malatya İl Şampiyonası4

Bilardo: Malatya İl Şampiyonası5

Bilardo: Malatya İl Şampiyonası6

Bilardo: Malatya İl Şampiyonası7

Bilardo: Malatya İl Şampiyonası8

Bilardo: Malatya İl Şampiyonası9


Diğer Malatya Haberleri

"Kazanan taraf olmak istiyoruz"
"Kazanan taraf olmak istiyoruz"
MALATYA - Evkur Yeni Malatyaspor'un sportif direktörü Ali Ravcı, Süper Lig'in 19.haftasında karşılaşacakları Demir Grup Sivasspor maçında kazanan
Kale'de kan bağışı
Kale'de kan bağışı
MALATYA - Kale İlçe Jandarma Komutanlığı öncülüğünde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personeller tarafından Türk Kızılayı'na kan bağışında
Malatya'da belediye çalışmaları
Malatya'da belediye çalışmaları
MALATYA - Malatya Büyükşehir Belediyesi geçen yıl kent genelinde 667 kilometrelik asfalt çalışması yaptı.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı
Etiketler