Şuan sitede 17234 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-5.1°C

Yüksekova'da okul servisleri ve yemekhane denetimi

HAKKARİ - Yüksekova ilçesinde okullara hizmet veren yemek fabrikası ile okul servis araçları denetlendi.

Yüksekova'da okul servisleri ve yemekhane denetimi

HAKKARİ

HAKKARİ - Yüksekova ilçesinde okullara hizmet veren yemek fabrikası ile okul servis araçları denetlendi. İlçe Milli Eğitim, Emniyet, Gıda, Tarım ve Hayvancılık müdürlükleri ile İlçe Jandarma Komutanlığı ve Yüksekova Belediyesinden görevliler, Yüksekova-Esendere karayolunda bulunan ve okullara yemek dağıtan fabrikayı denetledi.

Fabrikanın yemek yapılan bölümü ve diğer bölümlerini gezen ekipler, çalışanların hijyen kurallarına uyup uymadığını kontrol etti.

Ekipler, öğrencilerin daha güvenli şartlarda okullarına ulaştırılmaları için de ilçe merkezi ve köylerdeki okul servis araçlarını denetledi ve taşıt sahiplerine uyarılarda bulundu.

Yüksekova Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, yaptığı açıklamada, öğrencilerin sağlığı ve güvenliği için denetimlerde bulunduklarını söyledi.

Okul taşıtlarının öğrencileri ne şartlarda taşıdığını incelediklerini belirten Canlı, "Öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği her şeyin başında geliyor. Okullara yemek dağıtan yemekhaneyi de denetledik. Çocuklarımızın iyiliği için bu çalışmalarımız paydaş kurumlarımızın işbirliği ile devam edecek. Yardımcı olan tüm kurumlara teşekkür ederim." dedi.(AA)

Yüksekova'da okul servisleri ve yemekhane denetimi2

Yüksekova'da okul servisleri ve yemekhane denetimi3

Yüksekova'da okul servisleri ve yemekhane denetimi4

Yüksekova'da okul servisleri ve yemekhane denetimi5


Diğer Hakkari Haberleri

Yüksekova'da uyuşturucu operasyonu
Yüksekova'da uyuşturucu operasyonu
HAKKARİ - Yüksekova ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan zanlı tutuklandı.Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü
Hakkari'de uyuşturucuyla mücadele
Hakkari'de uyuşturucuyla mücadele
HAKKARİ - Hakkari'de geçen hafta polis ekiplerince yapılan uygulamalarda, 28,44 gram eroin, 13 gram metamfetamin ve 550 litre asit anhidrit maddesi ele
Etiketler