Şuan sitede 17171 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-5.1°C

Hakkari'de "Yenidoğan Canlandırma Programı"

HAKKARİ - Hakkari Sağlık Müdürlüğünce "Yenidoğan Canlandırma Programı" kapsamında devlet hastanesinde görevli doktor ve personellerden oluşan 50 sağlık çalışanına eğitim verildi.

Hakkari'de "Yenidoğan Canlandırma Programı"

HAKKARİ

HAKKARİ - Hakkari Sağlık Müdürlüğünce "Yenidoğan Canlandırma Programı" kapsamında devlet hastanesinde görevli doktor ve personellerden oluşan 50 sağlık çalışanına eğitim verildi.

Van ve Hakkari'den görevli eğitimciler, üç Gün süren kursta katılımcılara, doğum sırasında problemli doğan bebeklere nasıl müdahale edilmesi gerektiği ile ilgili bilgi verdi.

Kursu başarıyla tamamlayan sağlıkçılar için Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası'nın konferans salonunda sertifika töreni düzenlendi.

Törene katılan Vali Cüneyit Orhan Toprak, yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarına önemli bir konuda eğitim verildiğini ve bu eğitimin ciddi bir şekilde yapıldığına şahit olduklarını söyledi.

Sağlık personellerinin yaptığı işin önemine değinen Toprak, her görev ve mesleğin kutsal olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Çok dikkat, özen, fedakarlık gerektiren, insanlığa çok faydası olan bir alanda çalışıyorsunuz. Sizlerin de bunun bilincinde olduğunu tahmin ediyorum. Görevinize heyecanla bağlı olduğunuzu izliyorum. Hatta geçen sene 85 yaşındaki babamı bile riskli bir Ameliyat olmasına rağmen burada ameliyat ettirdim. Demek ki size karşı bir güvenimiz var. Bugün yine bütün alanlarda olduğu gibi tıp alanında da gelişmeler yaşanıyor. Bu alanlardan biri de bebek ölümlerinin oranını azaltmak. Sizlerin de görev icabı yeni doğan çocuklarla her an karşılaşma ihtimaliniz olduğu için bu manada kursa seçildiniz. Onun için eğitimin hedef kitlesi de çok doğru ve yerinde. Sertifikalarınızın hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum."

Sağlık çalışanlarına sertifika verilmesinden sonraToprak, kurs veren eğitimcilere yöreye ait el dokuması kilim ve Bal hediye etti.

Törene, Vali Toprak'ın eşi Dr. Funda Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, İl Sağlık Müdürü Hamdullah Kara ile doktor ve sağlık çalışanları katıldı.(AA)

Hakkari'de Yenidoğan Canlandırma Programı2

Hakkari'de Yenidoğan Canlandırma Programı3

Hakkari'de Yenidoğan Canlandırma Programı4

Hakkari'de Yenidoğan Canlandırma Programı5


Diğer Hakkari Haberleri

Yüksekova'da uyuşturucu operasyonu
Yüksekova'da uyuşturucu operasyonu
HAKKARİ - Yüksekova ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan zanlı tutuklandı.Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü
Hakkari'de uyuşturucuyla mücadele
Hakkari'de uyuşturucuyla mücadele
HAKKARİ - Hakkari'de geçen hafta polis ekiplerince yapılan uygulamalarda, 28,44 gram eroin, 13 gram metamfetamin ve 550 litre asit anhidrit maddesi ele
Etiketler