Şuan sitede 16829 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-5.1°C

Doğubayazıt'ta okul sporları müsabakaları

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen okul sporları, futbol müsabakalarıyla sona erdi.

Doğubayazıt'ta okul sporları müsabakaları

AĞRI DOĞUBAYAZIT

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen okul sporları, futbol müsabakalarıyla sona erdi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen okul sporları, yıldız kızlar ve erkekler kategorisinde yapılan futbol turnuvasıyla tamamlandı.

Turnuva sonunda yıldız kızlar kategorisinde Suluçem Yatılı Bölge Okulu (YBO), yıldız erkeklerde ise Karabulak YBO birinci oldu.

Turnuvada dereceye giren okullara ödüllerini, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yardımcı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sevgi Lordoğlu verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yardımcı, ödül töreninde gençlere tavsiyelerde bulunarak, "İlçemizi kalkındırmak ve öğrencilerimizi hem sportif hem de sosyal yönden geliştirmek amacıyla bu tür faaliyetlere ihtiyacımız var. Fakat bunu kutuplaştırarak değil, birbirimizi severek, sevgiyi ön planda tutarak yapalım. Biz istiyoruz ki bütünleştirici olalım. Öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin amacı bu. Onun için sizleri de bu yönde yetiştirmek istiyoruz." dedi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sevgi Lordoğlu da öğrenciler arasında kardeşlik duygusunu ön plana çıkarmak amacıyla sportif faaliyetler düzenlediklerini belirtti.

Okul sporlarının, gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdığını anlatan Lordoğlu, şunları söyledi:

"Okul sporları, hem öğrencilerin enerjilerini sporda harcamalarını sağlıyor, hem de gerçekten her alanda başarıyı artırıyor. Gençliğimizi her türlü kötü alışkanlık ve bağımlılıktan kurtarmamız için sportif faaliyetleri daha da geliştirmemiz gerekiyor. Bugün de son turnuvamızı yaptık. Birinci olan öğrencilerimiz tabi ki de çok mutlular. Fakat dereceye giremeyen öğrencilerimiz de hiç üzülmesin. Sonuçta bu bir yarış. Her yarışmanın bir kazananı muhakkak olacaktır. Önemli olan umutsuzluğa kapılmadan, daha çok azim ve gayret göstererek hedefe ulaşmaya çalışmaktır."(AA)

Doğubayazıt'ta okul sporları müsabakaları2

Doğubayazıt'ta okul sporları müsabakaları3

Doğubayazıt'ta okul sporları müsabakaları4

Doğubayazıt'ta okul sporları müsabakaları5

Doğubayazıt'ta okul sporları müsabakaları6

Doğubayazıt'ta okul sporları müsabakaları7


Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri

Eleşkirt'te soğuk hava ve sis
Eleşkirt'te soğuk hava ve sis
AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkiliyor.Bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle Ağaçlar ve yollar kırağı
Etiketler