Sitede 4927 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Ağrı'da köy çocuklarını ısıtan kampanya

AĞRI - Ağrı’da “Köy Okulları Yardım Projesi” adı altında sosyal medyada üzerinden toplanan giyim malzemeleri Ağrı'nın Diyadin İlçesindeki köy okullarında dağıtıldı.Ağrı'd...

Ağrı'da köy çocuklarını ısıtan kampanya

AĞRI - Ağrı’da “Köy Okulları Yardım Projesi” adı altında sosyal medyada üzerinden toplanan giyim malzemeleri Ağrı'nın Diyadin İlçesindeki köy okullarında dağıtıldı.

Ağrı'da farklı meslek gruplarından gönüllüler, sosyal medya üzerinde “Köy Okulları Yardım Projesi”yle topladıkları yardım malzemelerini köy okullarındaki fakir öğrencilere ulaştırıyor.

Kampanya kapsamında Diyadin ilçesine bağlı Yeniçadir, Sürenkök ve Tazekent köylerindeki ihtiyaç sahibi 100 öğrenciye mont, bot çanta, çorap, bere, atkı dağıtıldı.

Proje sorumlusu Cafer Cansi, Köy okulları yardım projesinin 2014 Eylül ayında Ağrı’da kurulduğunu söyledi.

Dördüncü yılında bin 500’den fazla okula kırtasiye, giyim, okul demirbaş ve destek malzemesi temininde, okul tadilatı ve sağlık konusu desteğinde ve sayısız okula kütüphane ve kitap temininde aracılık yapan sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten Cansi “Twitter İnstagram ve Facebook sosyal medyada binlerce takipçisi olan birçok ünlü sanatçının destek verdiği aktif bir sosyal sorumluluk projesidir” dedi.

Projenin birçok şahsi firma, kurum ve kuruluş desteği ile sürekli büyüyerek devam eden projede olduğunu ifade eden Cansi şunları söyledi:

"Ağrı'da yüzlerce köy okuluna kitap, kırtasiye, giyim okul öncesi malzemesi ile birçok okula kütüphane yapılmıştır. Diyadin'deki köy okullarına yardım projesinden gelen yardımları ulaştırarak ve katkı yaparak çocukları sevinmesine yardımcı olan Ağrı Gönüllülerimiz, Sayın Hüseyin Aladağ Bey’e ve Nazan Aladağ hanıma teşekkür ederiz."

diyadin köy okulları yardım hüseyin aladağ1

diyadin köy okulları yardım hüseyin aladağ2

diyadin köy okulları yardım hüseyin aladağ3

diyadin köy okulları yardım hüseyin aladağ4

diyadin köy okulları yardım hüseyin aladağ5

diyadin köy okulları yardım hüseyin aladağ6

diyadin köy okulları yardım hüseyin aladağ7

Yorum Ekle