Sitede 5383 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu14.4°C

Ağrılı çocuklara "sıcak" hediye

AĞRI - Türkiye'de kış aylarının en soğuk geçtiği kentlerden biri olan Ağrı'da, Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından ihtiyaç sahibi bin öğrenciye mont dağıtıldı.ATSO'...

Ağrılı çocuklara "sıcak" hediye

AĞRI - Türkiye'de kış aylarının en soğuk geçtiği kentlerden biri olan Ağrı'da, Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından ihtiyaç sahibi bin öğrenciye mont dağıtıldı.

ATSO'nun, kent merkezi ile Patnos, Diyadin, Hamur, Tutak, Eleşkirt ve Taşlıçay ilçelerinde gerçekleştirdiği çalışmayla ihtiyaç sahibi öğrenciler belirlendi.

Görevlilerce hazırlanan montlar, araçlarla ilçelerdeki okullara gönderildi.

Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki Vali Ali Yerlikaya Ortaokulu'na yönetim kurulu üyeleriyle giden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Alpaslan da tek tek ilgilendiği öğrencilere montlarını giydirdi.

- "Üzerinde mont olmayan öğrencilerle karşılaşıyoruz"

Alpaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde dar gelirli öğrencilere her türlü desteği vermeye çalıştıklarını belirtti.

Bu sosyal faaliyetlerin sadece kendileriyle sınırlı kalmaması gerektiğini aktaran Alpaslan, "Diğer sivil toplum örgütleri, iş adamlarımız ve yatırımcıların da destek olması gerekiyor." dedi.

Alpaslan, sıkıntılı bir bölgede yaşadıklarını, sadece öğrencilere değil ailelere de yardımlar yaptıklarını ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"İhtiyaç sahibi çok öğrencimiz var. Hava sıcaklığının sıfırın altında 40 ile 45 derece arasında değiştiği bir ilde yaşıyoruz. Bir araya geldiğimiz öğrencilerimizden üzerinde montu olmayanlar ile karşılaşıyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin desteğiyle de biz bunu zaman zaman yapıyoruz. Bu projeyi öğrencilerimizin mağduriyetini ortadan kaldırmak için başlattık. Faaliyetleri bundan sonra da devam ettireceğiz."(AA)

Ağrılı çocuklara sıcak hediye1

Ağrılı çocuklara sıcak hediye2

Ağrılı çocuklara sıcak hediye3

Ağrılı çocuklara sıcak hediye4

Ağrılı çocuklara sıcak hediye5

Ağrılı çocuklara sıcak hediye2

Ağrılı çocuklara sıcak hediye3

Ağrılı çocuklara sıcak hediye4

Ağrılı çocuklara sıcak hediye5

Ağrılı çocuklara sıcak hediye6

Ağrılı çocuklara sıcak hediye7

Ağrılı çocuklara sıcak hediye8

Ağrılı çocuklara sıcak hediye9

Ağrılı çocuklara sıcak hediye10

Ağrılı çocuklara sıcak hediye11

Ağrılı çocuklara sıcak hediye12

Yorum Ekle