Şuan sitede 16700 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-5.1°C

Doğubayazıt'ta "Verem Savaş ve Propaganda Haftası" etkinlikleri

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde "Verem Savaş ve Propaganda Haftası" dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Doğubayazıt'ta "Verem Savaş ve Propaganda Haftası" etkinlikleri

AĞRI DOĞUBAYAZIT

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde "Verem Savaş ve Propaganda Haftası" dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün düzenlediği etkinlikler kapsamında, İnegöl Caddesi'nde açılan "Sağlıklı Hayat Aracı" standına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Halk arasında 'verem' olarak nitelendirilen tüberküloz hastalığıyla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikle, İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan doktor ve hemşireler tarafından vatandaşlara hastalığın belirtileri ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgi verildi.

İlçedeki okullarda da devam eden etkinlikler kapsamında, tüberküloz hastalığıyla ilgili bilgilendirici broşür ve afişler dağıtılıyor.

İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Yağmur Şen Uğur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tüberküloz hastalığıyla ilgili halkın bilinçlendirilmesi ve toplumun tüm kesimlerinin, bu hastalığa karşı dikkatinin çekilmesi amacıyla hafta boyunca etkinlikler düzenlediklerini belirtti.

Tüberkülozun, halen dünyada bir halk sağlığı sorunu olarak önemini koruduğunu vurgulayan Uğur, "Bu denli önemli bir hastalık olan tüberküloza karşı gerekli önlemleri almak ve vatandaşlarımıza koruyucu bilgiler vermek amacıyla her yıl Verem Savaş ve Propaganda Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Müdürlüğümüze bağlı hekimlerimiz ve hemşirelerimizle ilçe merkezimizden başlayarak köylerimize kadar giderek hastalıktan korunma ve mücadele yollarını anlatıyoruz." dedi.

Pratisyen hekim Mediha Özdaş ise sağlıklı hayat aracıyla toplumun tüm kesimlerine ulaştıklarını belirterek, "Doğubayazıt İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak, Verem Savaş ve Propaganda Haftası dolayısıyla İnegöl Caddesi'ne sağlıklı hayat aracımızı getirdik. Burada açtığımız stantta tüberküloz hastalığıyla ilgili halk eğitimleri vererek, bilgilendirici broşürler dağıtıyoruz. Ayrıca okullarımızda da eğitimlerimize devam ediyoruz." ifadesini kullandı.(AA)

Doğubayazıt'ta Verem Savaş ve Propaganda Haftası etkinlikleri2

Doğubayazıt'ta Verem Savaş ve Propaganda Haftası etkinlikleri3

Doğubayazıt'ta Verem Savaş ve Propaganda Haftası etkinlikleri4

Doğubayazıt'ta Verem Savaş ve Propaganda Haftası etkinlikleri5


Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri

Eleşkirt'te soğuk hava ve sis
Eleşkirt'te soğuk hava ve sis
AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkiliyor.Bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle Ağaçlar ve yollar kırağı
Etiketler