Şuan sitede 16866 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-5.1°C

Bingöl Belediyesi, İSAK ekibi kurdu

BİNGÖL - Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulan İtfaiye Sualtı Arama Kurtarma ekibi (İSAK), eğitim sürecini tamamlayarak göreve hazır hale getirildi.

Bingöl Belediyesi, İSAK ekibi kurdu

BİNGÖL

BİNGÖL - Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulan İtfaiye Sualtı Arama Kurtarma ekibi (İSAK), eğitim sürecini tamamlayarak göreve hazır hale getirildi.

Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek Su altı arama kurtarma eğitimini tamamlayan itfaiye erlerine sertifikalarını verdi.

Barakazi, ekibin Marmaris'te düzenlenen su altı ve su üstü arama kurtarma eğitimlerini başarıyla tamamladığını söyledi.

İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulan kurtarma ekibinin 4 kişiden oluştuğunu kaydeden Barakazi, şöyle devam etti:

"Kent genelinin yanı sıra merkeze bağlı köylerde meydana gelen yangınlara başarılı bir şekilde müdahale eden itfaiye ekiplerimiz, bundan böyle su altı arama kurtarma operasyonlarında da etkin bir şekilde görev alacak. Ekibimiz için gerekli olan tüm teçhizatlarımız hazır, iç sularda yaşanabilecek olumsuzlara karşı takviye güç olarak kurtarma operasyonlarına dahil olacağız."

İtfaiye ekiplerinin canı pahasına hayat kurtardığını vurgulayan Barakazi, şöyle konuştu:

"İtfaiye ekiplerimiz geçen yıl meydana gelen 300'den fazla yangına başarıyla müdahale etti. 7 Gün 24 Saat mesai kavramı gözetmeksizin çalışan ekiplerimiz, kent genelinde yaşanılan yangınlara zamanında müdahale etmek, felaketlerin en az zararla atlatılmasını sağlamak için canı pahasına çalışıyor. Vatandaşlarımızın da itfaiye ekiplerine yardımcı olması gerekiyor. Herkes gerekli hassasiyeti göstermeli ve olası felaketlerde zararı minimize etmek için ekiplere yardımcı olmalıdır."(AA)

Bingöl Belediyesi, İSAK ekibi kurdu2

Bingöl Belediyesi, İSAK ekibi kurdu3


Haber Yorumları

ali tarafından 12 gün önce eklendi11-01-2018 22:40:17

itfaiye dalgıçları da polis dalgıçlar gibi 2000 TL tazminat almalıdırlar.Her ikisi de kamu görevi yapıyor.İdariciler bu ayrımı kaldırmalıdırlar.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 1
1

0

Diğer Bingöl Haberleri

Zeytin Dalı Harekatı
Zeytin Dalı Harekatı
BİNGÖL - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla
Bingöl'deki kar yağışı
Bingöl'deki kar yağışı
BİNGÖL - Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yoğun kar yağışının ardından vatandaşlar, karla kaplanan ev ve araçlarını temizlemeye başladı.Karlıova ilçesinde
Etiketler