Şuan sitede 14280 kişi var
hafif kar yağışlı
Ağrı
Hafif kar yağışlı
-2.1°C

Tarihi saray beyaza büründü

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki İshak Paşa Sarayı, kar altındaki görüntüsüyle büyülüyor. Kar yağışıyla beyaza bürünen tarihi İshak Paşa Sarayı ve çevresinde kartpostallık görüntüler oluştu.

Tarihi saray beyaza büründü

AĞRI DOĞUBAYAZIT

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki İshak Paşa Sarayı, Kar altındaki görüntüsüyle büyülüyor. Kar yağışıyla beyaza bürünen tarihi İshak Paşa Sarayı ve çevresinde kartpostallık görüntüler oluştu.

Kentte yılbaşından itibaren aralıklarla etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle, Doğu Anadolu Bölgesi'nin görkemli tarihi yapıları arasında yer alan ve Osmanlı mimarisinin en seçkin örneklerinden olan İshak Paşa Sarayı ve çevresi de karla kaplandı.

Kar yağışı, ilçeye hakim bin 900 rakımlı tepede kurulu, kartal yuvası görünümü ve tarihi özelliğiyle her mevsim ziyaretçilerin ilgisini çeken saray ile çevresinde doyumsuz manzaralar oluşturdu.

Kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşan tarihi sarayın da yer aldığı bölge, Beyazıt Camisi, Urartu Kalesi, İslam mutasavvıfı Ahmed-i Hani'nin türbesi ve kent müzesi gibi birçok tarihi değere ev sahipliği yapıyor.

"Medeniyetler geçidi" olarak nitelendirilen bölge, özellikle kış aylarında fotoğraf tutkunlarının gözde yerleri arasında yer alıyor.(AA)

Tarihi saray beyaza büründü1

Tarihi saray beyaza büründü2

Tarihi saray beyaza büründü3

Tarihi saray beyaza büründü4

Tarihi saray beyaza büründü5

Tarihi saray beyaza büründü6

Tarihi saray beyaza büründü7

Tarihi saray beyaza büründü9

Tarihi saray beyaza büründü10

Tarihi saray beyaza büründü11


Haber Yorumları

Filiz tarafından 19 gün önce eklendi04-01-2018 17:40:22

çok şükür ki ishak paşa sarayımız var bu da olmasaydı görsel olarak ağrıda neyi haber yapabilecektiniz


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 2
Beğendim : 6
6

2

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri

Eleşkirt'te kar yağışı başladı
Eleşkirt'te kar yağışı başladı
AĞRI Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde etkili olan soğuk havanın ardından kar yağışı görülmeye başlandı.Eleşkirt'te akşam başlayan kar yağışı kent
Etiketler