Şuan sitede 15397 kişi var
hafif kar yağışlı
Ağrı
Hafif kar yağışlı
-2.7°C

Kadınlara madde bağımlılığı anlatıldı

MALATYA - Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından kadınlara yönelik "Madde Bağımlılığı" konulu program düzenlendi.

Kadınlara madde bağımlılığı anlatıldı

MALATYA

Malatya - Malatya Büyükşehir Kent Konseyi kadın Meclisi tarafından kadınlara yönelik "Madde Bağımlılığı" konulu program düzenlendi. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Konferans Salonu'nda kadınlara yönelik madde bağımlılığı ile ilgili program düzenlendi.

Programa konuşmacı olarak katılan İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Barış Yılmaz, çocukların bağımlılık dönemlerinde her şeye itiraz ettiklerine işaret etti.

Yılmaz, "Asilikle ilgili çocukların o yapılarını kırmak için çocuklarımızla arkadaş gibi olmalıyız. Yani size bütün dertlerini anlatmalarını sağlayın ve çocuklarınıza şunu söyleyin, 'her ne yaparsan yap, ne kadar kötü olursa olsun ben senin annenim, babanım. Belki ilk başta biraz tepki gösterebilirim veya kızabilirim ama sonra o işin çaresi için elimden geleni fazlasıyla yaparım. Çünkü sen benim evladımsın ve senden daha değerli hiç kimse yok. Sen kötü bir şey yapmış olsan da ben senin arkanda dururum ama yeter ki gel bana anlat' diyerek çocuklarımızı koruyabiliriz." ifadelerini kullandı.

Yılmaz, bağımlılık göstergeleriyle ilgili şunları kaydetti:

"Dönem dönem agresif hareketler gösteriyor mu? Ani patlamaları oluyor mu? Çocuğumuzun arkadaş çevresi kimlerden oluşuyor? Ailesiyle eskisi kadar zaman geçiriyor mu? Bunların hepsi birer bağımlılık göstergesidir. Bunları iyi Analiz etmemiz gerekiyor."

Madde kesildiğinde veya azaltıldığında fiziksel veya ruhsal olarak bazı yoksunluk belirtilerinin ortaya çıktığına dikkat çeken Yılmaz, bunlardan bazılarının saldırganlık, baş dönmesi ve gözaltı morlukları olduğunu aktardı.(AA)


Diğer Malatya Haberleri

Darende'ye yeni terminal
Darende'ye yeni terminal
MALATYA - Darendeli esnaf ve vatandaşlar, ilçeye inşa edilecek yeni terminal için Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür
"Kazanan taraf olmak istiyoruz"
"Kazanan taraf olmak istiyoruz"
MALATYA - Evkur Yeni Malatyaspor'un sportif direktörü Ali Ravcı, Süper Lig'in 19.haftasında karşılaşacakları Demir Grup Sivasspor maçında kazanan
Etiketler