Şuan sitede 14807 kişi var
hafif kar yağışlı
Ağrı
Hafif kar yağışlı
-2.6°C

Ağrı'da çiftçilere Güvenli Traktör Kullanımı eğitimi verildi

Ağrı’da çiftçilere yönelik "Güvenli Traktör Kullanımı" eğitimi verildi.

Ağrı'da çiftçilere Güvenli Traktör Kullanımı eğitimi verildi

AĞRI

Ağrı’da çiftçilere yönelik "Güvenli Traktör Kullanımı" eğitimi verildi. Ağrı Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliğinde Ağrılı çiftçilere 'Güvenli Traktör Kullanımı' kapsamında eğitim verildi.

Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programda slayt gösterimi eşliğinde "Güvenli Traktör Eğitimi" ile ilgili genel konular trafik kuralları, güvenli sürüş teknikleri, traktörlerin sebep olduğu kazalar ve bu kazaların nasıl önleneceği, doğru traktör kullanımı ve tarım işlerinin nasıl güvenli taşınabileceği konularında geniş çaplı bilgiler verildi. Araçları tanıma ve bakımlarının nasıl yapılacağı ve kaza anında yapılması gereken konular anlatıldı.

Ayrıca tescilsiz tarım araçları ile römork kullanan traktörler için; karayoluna çıkış şartları, reflektör ve ışık donanımı, muhtemel kaza riskleri gibi bilgileri içeren konular hakkında bilgi verildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin yaptığı açıklamada, Çiftçilerin kullandığı iş makinelerinin daha güvenli ve doğru kullanılması, kazaların asgari düzeye indirilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması için eğitim verildiğini belirterek “Bu şekilde çiftçilere gerekli hayati bilgiler verilerek olası kazaların önüne geçilmeye çalışılacaktır" dedi.

ağrı çiftçi eğitim2

ağrı çiftçi eğitim3

ağrı çiftçi eğitim4


Diğer Ağrı Haberleri

Eleşkirt'te kar yağışı başladı
Eleşkirt'te kar yağışı başladı
AĞRI Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde etkili olan soğuk havanın ardından kar yağışı görülmeye başlandı.Eleşkirt'te akşam başlayan kar yağışı kent
Etiketler