Şuan sitede 14696 kişi var
hafif kar yağışlı
Ağrı
Hafif kar yağışlı
-2.6°C

HABERİN VİDEOSU

Ağrılı Siyasetçi Savcı Sayan: hep birlikte Ağrı'ya sahip çıkmalıyız

AĞRI - Ağrılı siyasetçi Savcı Sayan “Ağrı’yı güzelleştirmeliyiz, Ağrı’yı şirinleştirmeliyiz. Birbirimizle çekişmemeliyiz. Birbirimizden farklı düşünebiliriz, farklı siyasi görüşlere sahip olabiliriz ama başka bir Ağrı yok. Bir tane Ağrı var.” dedi.

Ağrılı Siyasetçi Savcı Sayan: hep birlikte Ağrı'ya sahip çıkmalıyız

AĞRI

AĞRI - Ağrılı siyasetçi Savcı Sayan “Ağrı’yı güzelleştirmeliyiz, Ağrı’yı şirinleştirmeliyiz. Birbirimizle çekişmemeliyiz. Birbirimizden farklı düşünebiliriz, farklı siyasi görüşlere sahip olabiliriz ama başka bir Ağrı yok. Bir tane Ağrı var.” dedi.

Diyadinnet’e açıklamalarda bulunan Ağrılı siyasetçi Savcı Sayan şunları kaydetti:

Bugün Ağrı’da olmamızın sebebi biz bugün gençlerle birlikte Ağrı’yı değerlendireceğiz. Biz gerçekten Ağrı’nın ekonomisini, gündemini, geleneğini, göreneğini gençlerle birlikte tartışacağız. Umarım Ağrı’ya faydalı bir program olur.

Umarım bütün Türkiye’ye ye Ağrı’nın yereldeki durumunu anlatmış oluruz. Bende bir Ağrılı olarak katkı yapabilirmiyim beni konuşmacı olarak çağırdılar, bir desteğim bir katkım olabilir mi, bu anlamda üzerime düşeni yapacağım. İnşallah Ağrı’ya faydamız olur.

AĞRI SPOR’A SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM

Ağrı Spor’u yüceltmemiz lazım. Burada bir siyasi parti, ideolojik bir farka gitmeden herkesin elini taşın altına koyması lazım. Maddi anlamda katkı olabiliriz, manevi anlamda destek olabiliriz. Hepimiz bu anlamda üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Bende bir Ağrılı olarak bir şey yapabiliriyim diye uğraşıyorum. İşadamımız Sayın Galip Öztürk’ten Ağrı Spor’a bir otobüs aldık. Otobüsün giydirmelerini yapıyoruz. En kısa zamanda Ağrılı futbolcuların hizmetine girecek.

AĞRI SPOR’A DESTEK ÇAĞRISI

Diğer taraftan iş adamlarımıza çAğrıda bulunmak istiyorum. Bu gece televizyonda yine çağrıda bulunacağız. Sayın İbrahim Çeçen’den, Sayın Bahri Gozel’den ve Ağrı’dan çıkmış önemli iş adamları var. İstanbul’da, Ankara’da, Bursa’da, İzmir’de ve Türkiye’nin çeşitli illerindeki iş adamlarımıza da çağrı yapıyoruz. Birbirimizi eleştirebiliriz, birbirimizle tartışabiliriz, siyasi fikirlerimiz farklı olabilir ama Ağrı konusunda, Ağrı Spor konusunda hepimizin bir olması lazım, beraber olması lazım. Destek vermemiz lazım.

AĞRI SPOR ÖNEMLİ BİR BAŞARI ELDE ETMİŞTİR

Gençlerimizi buraya kanalize etmemiz lazım. Ağrı Spor önemli bir başarı elde etmiştir. Şuan grubunda lider bir takım. Dolaysıyla üçüncü lige çıkması için mücadele etmemiz lazım. Burada birbirimizi eleştirerek yada birbirimizin siyasi görüşlerine katılmayarak Ağrı Spora katkı yapmayacağım noktasında olmamamız lazım. Hiçbir siyasi görüş öne sürmeden hepimiz katkı yapmak zorundayız. Ben de bir Ağrılı olarak üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum. İnşallah faydam olur.

TRUMP’TA AĞRILI, OBAMA’DA AĞRILI

Tabi Ağrı hepimizin doğum yeri. Doğup büyüdüğümüz yer. Cenazelerimizin geleceği yer, gömüleceğimiz yer. Ağrı kutsal bir yerdir, Ağrı şirin bir yerdir. Ben bazen ulusal basında, televizyonlarda diyorum ki Trump’ta Ağrılı, Obama’da Ağrılı, birileri hemen karşı çıkıyor. Ben hemen tezimi söylüyorum. Bakın diyorum ki bütün bilim adamlarına göre ve Kutsal Kitaplara göre, Kuran’a, Zebur’a, Tevrat’a, İncil’e göre Nuh’un Gemi’si Ağrı Dağı’nın tepesine oturmuştur. Dolaysıyla oradan kurtulan canlılar dünyaya yayılmıştır.

Dolaysıyla Trump’un kaç kuşak ötesindeki dedeleri, Obama’nın dedeleri de Ağrı’da mutlaka bir yaşam sürdürmüşledir. Dolaysıyla insanlığın doğuş yeri, ikinci Adem dediğimiz Nuh’un gerçekten hepimiz bunun farkındayız bunu canlandırmamız lazım. Örneğin Urfa’ya Hz. İbrahim’i ziyarete giden turistler Ağrı’ya Hz. Nuh’u ziyarete niye gelmiyorlar.

Amaç kutsal yerleri ziyaret etmekse Hz. İbrahim’in olduğu yer kutsalsa Hz. Nuh’un olduğu yerde kutsaldır. İnanıyoruz ve buna iman getiriyoruz. Dolaysıyla bütün Ağrılılar buna sahip çıkmalı.

HEP BİRLİKTE AĞRI’YA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Ağrı’yı güzelleştirmeliyiz, Ağrı’yı şirinleştirmeliyiz. Birbirimizle çekişmemeliyiz. Birbirimizden farklı düşünebiliriz, farklı siyasi görüşlere sahip olabiliriz ama başka bir Ağrı yok. Bir tane Ağrı var. Çok parti var, çok dernek var, çok siyasi görüş var. Çok farklı fikirler var ama bir tane Ağrı var. O Ağrı hepimizin gözbebeği olmalı, Hepimiz Ağrıyı korumalıyız, kollamalıyız, sahip çıkmalıyız, Türkiye’ye Ağrı’nın sorunlarını anlatmalıyız. Merkezi bütçeden Ağrı’ya katkısının daha fazla olması için mücadele etmeliyiz.

Seçilmiş milletvekillerimizle, STK’larımızla, Bürokratlarımızla, Valimizle güç birliği yaparak Ağrı’yı çok güzel bir şehir haline getirebiliriz. Ama aksi takdirde böyle kısırdöngüler içerisinde, çekişmeler içerisinde Ağrı’ya büyük zararlar vereceğiz.

Yani ben sizi sevmedim, siz beni sevmediniz, falan parti, filan parti dersek Ağrı’yı hep geri bırakırız. Ağrı’ya kim hizmet edecekse başımız gözümüz üzerine yeri vardır. Hangi parti gerçekte Ağrı’ya hizmet etmişse değerlendirelim, ölçelim, biçelim ona göre katkımızı yapalım daha da büyük katkılar elde edebilmek için birlikte hareket edelim.

Savcı Sayan2

Savcı Sayan3

Savcı Sayan4

Savcı Sayan5

Savcı Sayan6


Haber Yorumları

ağrılı tarafından 27 gün önce eklendi28-12-2017 9:15:13

savcı beyi uzun bir zamandır takip ediyorum.konuşmaları ve tespitleri çok makul, ilgi çekici ve yapıcı. türkiye gündeminde bu kadar popüler olması ve ağrı dışında yaşamasına rağmen kendini ağrıdan soyutlamamış. aksine her platformda ve programda ağrı konusunda güzel şeyler anlattığını düşünüyorum. açıkçası kendisinin milletvekili seçimlerinde ağrıdan milletvekili seçilmesini çok isterim. girişkenliği, popülerliği, konuşkanlığıyla bürokraside, bakanlık ve genel müdürlüklerde ağrıya birçok şey kazandıracağını düşünüyorum. aday olur mu, aday gösterilir mi, ağrı halkı destekler mi bilmiyorum ama bence medyadaki en popüler ve etkili hemşerimiz o.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 35
Beğendim : 37
37

35

Nesim Kaya tarafından 26 gün önce eklendi28-12-2017 15:25:41

Ah Savcı Bey ah keşke Kur'an'a göre demeseydin zira Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim Hz Nuh'un gemisinin Cudi ye sükun ettirildiğini söylüyor.Eger bizlerde Ağrı dağı(Ararat) dersek farkında olmadan kilisenin tezine destek vermiş oluruz.lutfen bir
tefsire bakalım,yada bilen birisine soralım.Obama'larin,Tramp'larin Ağrılı olması bizim için utanç vesilesi olur.Ornek verirken dikkatli konusalim.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 6
Beğendim : 14
14

6

Ahmet tarafından 26 gün önce eklendi28-12-2017 21:47:48

Sahip çıkın ağrıya bize niye diyorsunuz. eğer bir siyasetçi olarak sahip cikamiyorsaniz biz ne yapalım bir oyumuz var onuda siyasetçilere verip görevimizi zaten yapıyoruz


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 2
Beğendim : 16
16

2

Hemso tarafından 26 gün önce eklendi28-12-2017 21:58:07

Tarikat kur müridin olalim,parti kur oy verelim.bu düzene bir başkaldirisin sen.sen isyansin sen garibanlarin sessiz çiğliğisin.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 14
Beğendim : 4
4

14

Diğer Ağrı Haberleri

Eleşkirt'te kar yağışı başladı
Eleşkirt'te kar yağışı başladı
AĞRI Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde etkili olan soğuk havanın ardından kar yağışı görülmeye başlandı.Eleşkirt'te akşam başlayan kar yağışı kent
Etiketler