Sitede 5032 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

2'ci kafile Diyadinli 50 öğrencinin Kocaeli ziyareti

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Ağrı’nın Diyadin İlçesinden Kocaeli’ne giden ikinci kafile 50 öğrenci, Kocaeli Valiliği ve Koca...

2'ci kafile Diyadinli 50 öğrencinin Kocaeli ziyareti

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Ağrı’nın Diyadin İlçesinden Kocaeli’ne giden ikinci kafile 50 öğrenci, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyaret edip kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında; Şehit İlhan Demir YBO Öğretmeni Erkan Taş ve 14 Nisan Ortaokulu Öğretmeni Cihan Gülertürk eşliğinde Kocaeli’ye giden 9. Grup 50 Diyadinli öğrenci Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.

Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda öğrencilerle bir araya gelen Vali Aksoy’un yanı sıra, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Baytüz, Şehit İlhan Demir YBO Öğretmeni Erkan Taş ve 14 Nisan Ortaokulu Öğretmeni Cihan Gülertürk ile öğrenciler katıldı.

Vali Aksoy şimdiye kadar 444 öğrencinin Kocaeli’yi ziyaret ettiğini belirterek “Hepiniz ilimize hoş geldiniz. Gönül Köprüsü projesi kapsamında Ağrı ile Kocaeli eşleştirildi ve Ağrı’dan ilimize öğrencilerimiz geliyor. Bugüne kadar 444 öğrencimiz ilimize geldi. Önümüzdeki dönemde yine sizler gibi öğrencilerimiz Kocaeli’ye gelecekler. Kocaeli Türkiye’nin önemli bir sanayi şehri ve Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunan bir şehir. Ülkemizin kuzeyi, güneyi, doğusu ve batısı bir bütün. Her bölgemizin ayrı bir özelliği ve güzelliği var. Ağrı ilimizde ülkemizin önemli illerinden biridir. Bu anlamda Ağrı’dan gelen öğrencilerimiz olarak Kocaeli’yi yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.” dedi.

Ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, Vali Aksoy’a teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından Vali Aksoy öğrencilere çeşitli hediyeler verdikten sonra misafir günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

Öğrenciler Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen program çerçevesinde Gölcük’ten Vapurla İzmit’e geçerek, Goodyear Lastik Fabrikası, TCG Gayret Gemi Müzesi, Hızır Reis Denizaltı Müzesi, Bağçeşme Şehitliği ile Orhan Camisini ziyaret edip, Ayla filmini izledi.

Seka Kâğıt Müzesi, Bilim Merkezi ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park’ını gezen öğrenciler Osmangazi Köprüsü’nden geçti. Öğrenciler bugün havayoluyla Ağrı’ya uğurlanacaklar.

diyadin öğrenci kocaeli1

diyadin öğrenci kocaeli2

diyadin öğrenci kocaeli3

diyadin öğrenci kocaeli4

diyadin öğrenci kocaeli1

diyadin öğrenci kocaeli2

diyadin öğrenci kocaeli3

diyadin öğrenci kocaeli4

Yorum Ekle