Sitede 6978 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Diyadin'den 50 öğrenci Kocaeli’ne uğurlandı

AĞRI - Ağrı’nın Diyadin ilçesinde İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında 50 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde Kocaeli’ne uğurlandı.Diyad...

Diyadin'den 50 öğrenci Kocaeli’ne uğurlandı

AĞRI - Ağrı’nın Diyadin ilçesinde İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında 50 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde Kocaeli’ne uğurlandı.

Diyadin Kaymakamlığınca koordine edilen proje kapsamında Diyadin ilçesinden daha önce il dışına çıkmamış 50başarılı öğrenci, öğretmenleri eşliğinde Kocaeli’ne uğurlandı.

Ağrı Ahmed-i Havalimanında düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Diyadin Kaymakamı Olgun Öner İçişleri Bakanlığının "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında, öğrencilerin Kocaeli’ni gezeceklerini söyledi.

Proje kapsamında Diyadin’den 50 kız öğrencinin Kocaeli’ni ziyaret edeceğini ifade eden Öner, şunları kaydetti:

"Geleceğimizin teminatı olan siz değerli yavrularımızı Bakanlığımız ve valiliğimiz tarafından yürütülen ve Kaymakamlığımızca koordine edilen bu gezi çerçevesinde ülkemizin farklı kültürel ve tarihi değerlerini yerinde görmek amaçlanmaktadır. Kardeşlik köprüsü ile gideceğiniz yerlerde tanışıp belki de yıllar sürecek olan dostlukların başlayacağı adımlar atacaksınız. Sizlerin mutlukları ve başarıları ile bizlerin hem bulunduğumuz yer olan Diyadin’de hem de ülkemiz adına geleceğe umutlu bakmamızı sağlayacaksınız."

Geziye katılan öğrencilerden Atatürk Ortaokulu öğrencisi İrem Sultan Peker’de Kaymakam Öner’e teşekkür ederek Diyadinli öğrenciler adına çok mutlu olduklarını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sebih Özden ile birlikte Havalimanına kadar öğrencilere eşlik eden Öner öğrencilerle vedalaşıp iyi yolculuklar diledi.

diyadin 50 öğrenci kocaeli1

diyadin öğrenci kocaeli2

diyadin öğrenci kocaeli3

diyadin öğrenci kocaeli4

diyadin öğrenci kocaeli5

diyadin öğrenci kocaeli6

diyadin öğrenci kocaeli7

diyadin öğrenci kocaeli8

diyadin öğrenci kocaeli9

diyadin öğrenci kocaeli10

diyadin öğrenci kocaeli11

diyadin öğrenci kocaeli12

diyadin öğrenci kocaeli13

diyadin öğrenci kocaeli14

diyadin öğrenci kocaeli15

diyadin öğrenci kocaeli16

Yorum Ekle