Şuan sitede 2908 kişi var
hava sisli
Ağrı
Sisli
-14.1°C

Tendürek Geçidi'nde ulaşıma kar ve tipi engeli

Tendürek Geçidi'nde ulaşıma kar ve tipi engeli
AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçelerini bağlayan Tendürek Dağı Geçidi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı.

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçelerini bağlayan Tendürek Dağı Geçidi'nde etkili olan Kar yağışı ve tipi nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı.

Bölgede sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar, Tendürek Geçidi'nin Gökçebulak, Somkaya ve Gülizar köyleri arasında tipiye dönüştü.

2 bin 400 rakımda tipiye hazırlıksız yakalanan sürücüler, kendi imkanlarıyla araçlarını kara saplandığı yerden kurtarmaya çalıştı.

Sürücülerden Fikri Sökmen, yaklaşık 4-5 saattir kar ve tipi nedeniyle bölgede mahsur kaldığını söyledi.

Sökmen, "Iğdır'dan Van'a gitmek için sabah saatlerinde yola çıktım. 4-5 saattir bölgede mahsur kaldım. Aracımı kara saplandığı yerden zorlukla çıkardım. Karayolları ekiplerinin yolu açmasını bekliyoruz." dedi.

Tır sürücüsü Mehmet Ali Akmanlar da İran'dan yola çıktığını ve 2 saattir Tendürek Geçidi'nde mahsur kaldığını söyleyerek, "Yolun Gülizar köyü kısmında da çok sayıda arkadaşımızın aracı kara saplandı." şeklinde konuştu.

Karayolları ekiplerinin kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladığı bölgede, zincirsiz ve kar lastiği olmayan araçların geçişine izin verilmiyor.(AA)

Tendürek Geçidi'nde ulaşıma kar ve tipi engeli - AĞRI2

Tendürek Geçidi'nde ulaşıma kar ve tipi engeli - AĞRI3

Tendürek Geçidi'nde ulaşıma kar ve tipi engeli - AĞRI4

Tendürek Geçidi'nde ulaşıma kar ve tipi engeli - AĞRI5

Tendürek Geçidi'nde ulaşıma kar ve tipi engeli - AĞRI6

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri

Ağrı'da uyuşturucu operasyonu
Ağrı'da uyuşturucu operasyonu
AĞRI - Ağrı'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, bir kişinin vücuduna sarılı halde 1 kilogram metamfetamin ele geçirildi.Alınan bilgiye göre, bir
Ağrı'da şelale ve dere dondu
Ağrı'da şelale ve dere dondu
AĞRI - Son günlere soğuk havanın yaşamı olumsuz yönde etkilediği Ağrı'da şelale ve dere dondu.Sibirya soğuklarının etkisi altına giren Ağrı'da geceleri
Ağrı Dağı'nda terör operasyonu
Ağrı Dağı'nda terör operasyonu
AĞRI - "Türkiye'nin çatısı" olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'nda, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen hava destekli operasyonun, soğuk hava ve zorlu
Ağrı'da soğuk hava ve sis
Ağrı'da soğuk hava ve sis
AĞRI - Ağrı'da etkili olan soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkiledi.Kentteki yoğun sis sebebiyle Ağrı-Eleşkirt arasındaki karayolunda sürücüler zor anlar
Etiketler