Şuan sitede 2900 kişi var
hava sisli
Ağrı
Sisli
-14.1°C

Ağrı'da kar yağışı etkili oluyor

Ağrı'da kar yağışı etkili oluyor
AĞRI - Ağrı'da etkili olan kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi. Bölgede dün etkili olan yoğun sisin ardından kar etkili olmaya başladı.

AĞRI - Ağrı'da etkili olan Kar yağışı ve soğuk Hava hayatı olumsuz etkiledi. Bölgede dün etkili olan yoğun sisin ardından kar etkili olmaya başladı.

Gece saatlerinde özellikle yüksek kesimlerde etkisini artıran kar nedeniyle sabah saatlerinde iş yerlerine ve okula gidenler ile sürücüler zor anlar yaşadı.

Ağrı'da kent merkezi ve ilçelerde günün ilk saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 4 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

Kapanan yolların açılması için İl Özel İdaresi ekiplerince çalışmalar başlatıldı.

Kentte kar yağışının ardından Karayolları 123'üncü Şubesi ekipleri, Ağrı-İran ile Ağrı-Erzurum karayollarında kar temizleme ve tuzlama çalışması yürütürken, Ağrı Belediyesi ekipleri ise ana arterler, cadde ve sokaklarda karla mücadele çalışması yapıyor.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, yaptığı açıklamada, kış mevsiminde vatandaşların olumsuz hava şartlarından en az derecede etkilenmeleri için personel, araç ve gereçlerle 24 Saat ulaşılabilir kamu hizmeti sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Elban, karla mücadelenin etkin şekilde yürütülmesi ve kırsalda yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için "Karla Mücadele Eylem Planı" hazırlandığını belirterek, ekiplerin kış boyunca 7 Gün 24 saat hizmet vereceğini aktardı.

Bölgede kış mevsiminin çetin ve uzun sürdüğünü dile getiren Vali Elban, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Karla Mücadele Eylem Planı ile grup köy yolları, taşımalı eğitim ve nüfus bakımından yoğun köy yollarının ulaşıma açılmasına öncelik vereceğiz. Ancak Sağlık, mahsur kalma, cenaze gibi acil durumlarda en yakın karla mücadele ekibi, talep edilen yere yönlendirilecek. Araç parkımızda modeli yüksek greyder, dozer, kar bıçaklı kamyon, treyler, loder ve JCB olmak üzere toplam 75 iş makinemizi karla mücadeleye hazır hale getirdik. Buna bağlı olarak 80 personelimizi de görevlendirdik. Araçlarımızın gerekli kış bakımlarını tamamlayarak, dinamik ve seri hareket edebilecek ekipler kurduk."

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci ise kentte kışın çok sert geçtiğini ve karla mücadelenin kendileri için önem arz ettiğini söyledi.

Geçen yıl karla mücadele kapsamında 33 bin kilometre yol ağını ulaşıma açtıklarını belirten Tenekeci, "Kışın soğuktan pencere açılmaya korkulurken, bizim arkadaşlarımız yol açmak için uğraşacaklar. Karla mücadelede görev yapmak aynı zamanda fedakarlık ve gönül işidir." dedi.

Karla mücadelede asılsız ihbarlar yapılmamasını isteyen Tenekeci, yanlış ihbar yapanlar hakkında yasal sürecin işletileceğini de sözlerine ekledi.

Karın etkili olduğu Hamur ilçesinde ise Belediye Başkanı Cezmi Ergül başkanlığındaki ekipler, sabahın erken saatlerinden itibaren ana yollarda ve Mahalle aralarında kar temizleme çalışmaları başlattı. Vatandaşlar da ev ve iş yerlerinin önünde kar temizliği yaptı.

Tutak-Hamur Karayolu'nda da kar yağışı nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı.(AA)

ağrı kar yağışı etkili2

ağrı kar yağışı etkili3

ağrı kar yağışı etkili4

süleyman elban

erhan tenekeci

Diğer Ağrı Erzurum Haberleri

Ağrı'da uyuşturucu operasyonu
Ağrı'da uyuşturucu operasyonu
AĞRI - Ağrı'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, bir kişinin vücuduna sarılı halde 1 kilogram metamfetamin ele geçirildi.Alınan bilgiye göre, bir
Erzurum PMYO'da mezuniyet töreni
Erzurum PMYO'da mezuniyet töreni
ERZURUM - Erzurum Polis Meslek Yüksekokulundan (PMYO) mezun olan 340 polis adayı törenle diplomalarını aldı.PMYO Spor Salonu'nda düzenlenen mezuniyet
Etiketler