Şuan sitede 2894 kişi var
hava sisli
Ağrı
Sisli
-14.1°C

HABERİN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ağrılılara Tıp Fakültesi müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ağrılılara Tıp Fakültesi müjdesi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ağrı 6. olağan il kongresine katılmak için Ağrı'ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı'da vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, "İbrahim Çeçen Üniversitesi'ne Tıp Fakültesini getireceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ağrı 6. olağan il kongresine katılmak için Ağrı'ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı'da vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, "İbrahim Çeçen Üniversitesi'ne Tıp Fakültesini getireceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, havaalanında tören mangasını selamladı. Yol güzergahında bekleyen çocuklara oyuncak dağıtan Erdoğan, daha sonra kongrenin yapılacağı spor salonun önünde bekleyen coşkulu kalabalığa hitap etti.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

2019'u çok daha farklı kucaklamak istiyoruz. İçeride bir müjde vereceğim. İnşallah İbrahim Çeçen Üniversitesi'ne Tıp Fakültesini getireceğiz.

Seçtiğiniz Belediye başkanı nerede? Emaneti kime veriyorsanız hesabı ona sormalısınız ama ortada yok. Bırakmış, çekmiş gitmiş. Mecburen kayyuma devrettik.
2019 Kasım seçimi bir reformdur. İnşallah bu reformu siyasi reform olarak hep beraber yapacağız.

Bu ülkede biz geldik, vatandaşım eczaneden ilacını rahatlıkla alır hale geldi. Şimdi de inşallah Ağrı en geç Mart'ta yeni hastanesine kavuşuyor.
Bizde Türkçülük, Kürtçülük yok. Bizde sadece tek millet, tek bayrak var. Vatanımızı bölmeye çalıştılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İbrahim Çeçen Üniversitesi ile üniversiteyi buraya getirdik. Şimdi buradan bir müjde vereceğim. O müjde de İbrahim Çeçen Üniversitesine Tıp Fakültesini de getireceğiz. Buradan ülkemizin doktorlarını yetiştireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte AK Parti 6. Olağan Kongresine katılmak üzere Ağrı’ya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 6. Olağan Kongresine katılmadan önce dışarıda toplanan vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, “AK Partimizin 6. Olağan Kongresinde inşallah çok daha güçlü bir şekilde çıkmayı Rabbimden niyaz ediyorum. Ağrı, Ağrı Dağı kadar yüksek gönüllere sahip bir halk kitlesi ile geleceğe yürüyor. Sizlerle birlikte 2019’u çok daha farklı kucaklamak istiyoruz” dedi.

“Ağrı, Mart ayında yeni hastane ile buluşacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni hastanede gecikmelerin olduğunu belirterek, “Hastanemizde biraz gecikmeler oldu. Mart ayına kadar hastanemizi bitireceğiz. Bu hastane Tıp Fakültesinin afiliyesi olacak. Tıp Fakültesindeki öğrenciler eğitimlerini bu hastanede alacak. Ağrılılar dermanı bu hastane de bulacaklar” açıklamalarında bulundu.

“Bu ülkede halkı hastane ile biz tanıştırdık”

Bu ülkede hastane, eczane alanlarında birçok hizmet verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kadar zaman geldi geçti belediyeyi kime verdiğiniz belli. Belediyeyi 3,5 yıldır alanlar Ağrı'ya ne hizmet verdiler. Seçtiğiniz belediye başkanı nerede? Emaneti kime veriyorsanız hesabını ondan sormalısınız ama emaneti verdiğiniz kişi ortada yok ki, bırakmış birisine çekmiş gitmiş. Mecburen kayyuma belediyeyi teslim ettik. Şimdi Ağrı Valisi kayyum olarak da hizmeti sürdürüyor. Kalan 16 ayda hizmeti sürdürecek. 2019’un Mart ayına hep beraber iyi hazırlanmalıyız. 2019’un Kasım ayını siyasi reform olarak sizlerle birlikte yapağız. Bu ülkede hastane derseniz biz geldik, bu ülkede halkımızı hastanelerle tanıştırdık. Bu ülkede biz geldik eczanelerde benim vatandaşım ilacını rahat alır hale geldi. Bütün hastaneler tomografisi ile MR ile hepsi ile zenginleştirildi. Şimdi de Ağrı en geç Mart'ta yeni hastanesi ile buluşuyor. Tıp Fakültesi ile beraber de İbrahim Çeçen Üniversitesi buraya ayrı bir zenginlik katmış olacak” diye konuştu.

“Vatanımızı bölmeye çalıştılar fırsat vermedik, vermeyeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz tek millet olacağız. Bizde Türkçülük, Kürtçülük, Lazcılık, şuculuk buculuk yok. Bizde tek millet var, tek bayrak var, paçavralar filan önümüze gelmesin. Bayrağımız belli. Tek vatanımız var. Vatanımızı bölmeye çalıştılar fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Tendürek’ten tutun Cudi'de Gabar'da teröristleri gömdük, gömüyoruz ve gömeceğiz. Benim halkımın refahını, huzurunu bozanlar şunu bilsinler ki karşılarında bizi bulacaklar. Şehitlerimiz, gazilerimiz bu vatan millet için şehit oldular, gazi oldular. Şimdi de bu birliğimizi koruyalım. Irkçılık yaparsak bir yere varamayız. Tek devletimiz var. Türkiye Cumhuriyeti’nden başka devlet yok. Bu çatı altında yarınlara gideceğiz. Bizi bölemeyecekler, ezanımızı susturamayacaklar. Aramızdaki sevgimizi yok edemeyecekler” şeklide konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongreye katılmak üzere alandan ayrıldı.(İHA)(AA)

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı2

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı3

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı4

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı5

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı6

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı7

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı8

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı9

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı10

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı11

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı13

Recep Tayyip Erdoğan Ağrı14

Haber Yorumları

mustafa tarafından 10 gün önce eklendi03-12-2017 18:20:52

Ağrı'ya tıp fakültesini rüyamda duysam inanmazdım. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun...


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 16
Beğendim : 74
74

16

vatandaş rıza tarafından 9 gün önce eklendi04-12-2017 21:25:10

görünen o ki baziları ağrıya tıp fakultesinin açılmasından memnun olmamış onlara söyleyecek bir laf bulamıyorum hasetlerinden çatlasınlar


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 18
18

0

Memo can tarafından 9 gün önce eklendi04-12-2017 21:59:44

Arkadaşlar başka bir parti veya başka bir siyasetçi söyleseydi inanmazdım ama Tayyip Erdoğan söyleyince iş değişiyor çünkü yalan ve boş konuşmaz bu iş bitmiştir. Nokta. İnşallah herşey daha da güzel olur. Sağolun sayın Cumhurbaşkanım. Birde sizden bir ricam bu yeni hastaneyi geciktiren ve ihmal edenler dediğiniz gibi hesap vermeli sayın cumhurbaşkanım. Selamlar, saygılar


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 11
11

0

Diğer Ağrı Haberleri

Ağrı'da uyuşturucu operasyonu
Ağrı'da uyuşturucu operasyonu
AĞRI - Ağrı'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, bir kişinin vücuduna sarılı halde 1 kilogram metamfetamin ele geçirildi.Alınan bilgiye göre, bir
Ağrı'da şelale ve dere dondu
Ağrı'da şelale ve dere dondu
AĞRI - Son günlere soğuk havanın yaşamı olumsuz yönde etkilediği Ağrı'da şelale ve dere dondu.Sibirya soğuklarının etkisi altına giren Ağrı'da geceleri
Ağrı Dağı'nda terör operasyonu
Ağrı Dağı'nda terör operasyonu
AĞRI - "Türkiye'nin çatısı" olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'nda, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen hava destekli operasyonun, soğuk hava ve zorlu
Ağrı'da soğuk hava ve sis
Ağrı'da soğuk hava ve sis
AĞRI - Ağrı'da etkili olan soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkiledi.Kentteki yoğun sis sebebiyle Ağrı-Eleşkirt arasındaki karayolunda sürücüler zor anlar
Etiketler