Şuan sitede 4219 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-6°C

AİÇÜ Fotoğraf yarışması ödül töreni

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile İbrahim Çeçen Vakfı (IC vakfı) tarafından düzenlenen Kampüste Yaşam konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni yapıldı. Törende dereceye girenlere ödülleri verildi.

AİÇÜ Fotoğraf yarışması ödül töreni

AĞRI

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile İbrahim Çeçen Vakfı (IC vakfı) tarafından düzenlenen Kampüste Yaşam konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni yapıldı. Törende dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile IC Vakfının düzenlediği Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Arası Proje Yarışmasında “Doğu Anadolu Bölgesinde Bulunan Üniversitelerarası Kampüste Yaşam Konulu Fotoğraf Yarışması projesi ile 1. olan Video ve Fotoğrafçılık kulübünün 22 Mayıs 2017 tarihinde ilan ettiği yarışma sonuçlandı.

Doğu Anadolu Bölgesindeki 12 Üniversitenden toplam 336 eserin katıldığı yarışmanın ödül töreni Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Dekanlar, IC Vakfı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Dinçer, idari ve akademik personel ile öğrencilerin katılımıyla Kültür ve Kongre Merkezi Anadolu Konferans Salonunda gerçekleşti.

Yarışmaya katılan eserler arasından seçilerek oluşturulan serginin açılışıyla başlayan ödül töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, göreve başladıkları ilk günden itibaren gençlerin yanında oldukları ve yanlarında olmaya devam edeceklerini, öğrenci kulüplerinin sanatsal, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini bu bakımdan çok önemsediklerini ifade ederek “bu anlamda her zaman desteklerini gördüğümüz IC Vakfına ve Vakfın Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sayın Meral Dinçer’e teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sanatı “iç’in dışa vurumu” olarak yorumladığını ifade eden Rektör Karabulut; “insanların düşündüklerini, hayal ettiklerini dışa vurabilmeleri, şiire, resme, fotoğrafa yansıtabilmeleri çok önemli bir kabiliyet. Bu anlamda yetenekli gençlerimizin her zaman yanlarında olacağız” dedi.

Dereceye giren ya da giremeyen tüm öğrencileri yürekten kutladığını ve teşekkür ettiğini söyleyen Prof. Dr. Karabulut; “fotoğraf sanatına gönül vermiş gençlerimize bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

IC Vakfı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Dinçer ödül töreninde yaptığı konuşmada “üniversitelerin akademik ve bilimsel çalışmaların yuvası olduğunu ancak diğer taraftan da gençlerin içerisinde olduğu projelerin, gençleri bir araya getiren kulüplerin de çok önemli olduğunu söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Meral Dinçer; “IC Vakfı olarak birkaç yıldır öğrenci kulüplerine nasıl destek olabiliriz diye sürekli düşündük. Sayın Rektörümüz ve idari kadromuzda bu konuda bizlerle birlikte hareket ediyorlar. Üniversite Yönetimimizin gençlerin yanında olması bizim daha verimli projeler yapmamızı sağlıyor.”

Vakıf olarak öğrenci kulüplerimizin projelerine maddi destek sağlamak amacıyla proje yarışması düzenlediklerini söyleyen Yrd. Doç. Dr. DİNÇER, Video ve Fotoğrafçılık Kulübünün Doğu Anadolu Bölgesindeki tüm üniversitelerle iletişim kurarak gençleri ortak bir noktada buluşturmayı hedefleyen projelerinin kendilerini heyecanlandırdığını ifade ederek Kulüp Başkanı M. Barkın Garip’i başarılarından dolayı kutladı.

Yarışmada üçüncülük ödülünü Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ömer Faruk Atalay alırken Atatürk Üniversitesi öğrencisi Yasin Kalkan ikinci, Van Yüzüncü yıl Üniversitesi öğrencisi Umut Yıldırım birinci oldu. Yarışmaya katlan 20’nin üstünde öğrenci ise mansiyon ödülüne layık görüldü. Program, plaket ve ödül takdimlerinin ardından sona erdi.

aiçü fotoğraf yarışması2

aiçü fotoğraf yarışması3

aiçü fotoğraf yarışması4

aiçü fotoğraf yarışması5

aiçü fotoğraf yarışması6

aiçü fotoğraf yarışması7

aiçü fotoğraf yarışması8

aiçü fotoğraf yarışması1

aiçü fotoğraf yarışması2

aiçü fotoğraf yarışması3

aiçü fotoğraf yarışması4

aiçü fotoğraf yarışması5

aiçü fotoğraf yarışması6

aiçü fotoğraf yarışması7

aiçü fotoğraf yarışması8

aiçü fotoğraf yarışması9

aiçü fotoğraf yarışması10

aiçü fotoğraf yarışması11


Haber Yorumları

Melisa tarafından 2 ay önce eklendi06-11-2017 21:41:38

Çok başarılı bir dinleti oldu.Arkadaşlar gayet iyiydi , tebrik ederim ✨


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 7
Beğendim : 21
21

7

Diğer Ağrı Haberleri

Eleşkirt'te soğuk hava ve sis
Eleşkirt'te soğuk hava ve sis
AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkiliyor.Bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle Ağaçlar ve yollar kırağı
Etiketler