Şuan sitede 17680 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-4.9°C

Doğubayazıt Belediyesinden fayton hizmeti

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde belediye tarafından hizmete alınan faytonla, ziyaretçilere "nostaljik şehir turu" imkanı sunuluyor.

Doğubayazıt Belediyesinden fayton hizmeti

AĞRI DOĞUBAYAZIT

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Belediye tarafından hizmete alınan faytonla, ziyaretçilere "nostaljik şehir turu" imkanı sunuluyor. Ağrı Dağı, İshak Paşa Sarayı, Bayazıt Camisi, Urartu Kalesi, Ahmed-i Hani Türbesi, Ahmed-i Hani Kent Müzesi ve Eski Doğubayazıt Evi'ni bünyesinde barındıran ilçe, yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Doğubayazıt Belediyesi tarafından ilçe turizmine kazandırılan faytonla da ziyaretçilere bölgenin 3 bin yıllık tarihinde "nostaljik şehir turu" imkanı sunuluyor.

Faytonla ilçenin tarihi yerlerini gezen Doğubayazıt Belediye Başkanvekili, Kaymakam Ulaş Akhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doğubayazıt'ın tarihi dokusuna uygun çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Hizmete sundukları faytona hem ilçe halkının hem de misafirlerin büyük ilgi gösterdiğini anlatan Akhan, şunları kaydetti:

"İlçemiz, doğunun kültürünü ve tarihini anlatan oldukça zengin değerlere sahip. Son dönemde bölgede sağlanan huzur ve güven ortamı, bu değerlerin daha da ön plana çıkmasına ve tanınmasına olanak sağladı. Gün geçtikçe yerli ve yabancı turistlerin daha çok ilgisini çeker hale geldik. Bu yüzden hem ilçe halkımız hem de misafirlerimiz için yörenin tarihi dokusuna uygun, nostaljik bir çalışmaya imza atmak istedik. Misafirlerimiz, ilçemize kazandırdığımız faytonla turistik gezilerine nostaljik bir Hava katacak."

Faytonla şehir turu yapan Elif Yakış ise "Batıda örneklerine çok rastlıyoruz ama bölgede ilk defa böyle bir şeye denk geldik. Nostaljik bir gezi oldu, çok mutlu oldum. Belediyemiz tarafından ilçe turizmine yönelik böyle bir çalışma yapılması gurur verici." ifadelerini kullandı.(AA)

Doğubayazıt Belediyesinden fayton hizmeti 2

Doğubayazıt Belediyesinden fayton hizmeti 3

Doğubayazıt Belediyesinden fayton hizmeti 4

Doğubayazıt Belediyesinden fayton hizmeti 5

Doğubayazıt Belediyesinden fayton hizmeti 6

Doğubayazıt Belediyesinden fayton hizmeti 7


Haber Yorumları

Ağrılı tarafından 2 ay önce eklendi04-11-2017 1:22:42

Sayın Kaymakamım. Bir Ağrılı olarak, seçilmiş atanmış ayrımı yapmaksızın ister Kaymakamlık sıfatınızla ister vekaleten yürüttüğünüz Belediye Başkanlığı sıfatınızla muhatap olmuş kabul edin beni. Daha önce muhakkak fikir olarak gündeme gelmiştir diye düşünüyorum ancak yine de yazayım. İSHAKPAŞA VE AHMEDİ XANİ Hazretlerinin türbesine değin uzanan Ağrı Dağı ve İlçe Manzarasını en iyi şekilde görme fırsatı verebilecek Bir Teleferik sistemi ne Hoş Olurdu. Yurt dışında 4 yil önce abartısız 20 metrelik bir sisteme kişi başı 10tl civarında para vermiştik... Umarım birgün bu proje gündeme gelir ve ben de teşekkür etmek için sizi ilk ziyaret edenlerden biri olurum. Allah memleketime çalışanın birini bin etsin. Allah bu kadim topraklarda yaşayan tüm Ağrılıların ve il dışındaki hemşehrilerimizin birlik ve kardeşliklerini arttırsın...


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 1
Beğendim : 35
35

1

Umut tarafından 2 ay önce eklendi04-11-2017 1:56:01

Ağrıya vip taşıma şirketleri acılması lazım


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 15
15

0

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri

Eleşkirt'te soğuk hava ve sis
Eleşkirt'te soğuk hava ve sis
AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkiliyor.Bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle Ağaçlar ve yollar kırağı
Etiketler