Şuan sitede 2831 kişi var
hava sisli
Ağrı
Sisli
-14.1°C

Van YYÜ, hastane ek hizmet binası tanıtıldı

Van YYÜ, hastane ek hizmet binası tanıtıldı
VAN - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezi ek binasının tanıtımı yapıldı.

Van - Van Yüzüncü yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezi ek binasının tanıtımı yapıldı. Kısa bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Dursun Odabaşı Tıp Merkezi ek binasının tanıtımı, Rektör Prof. Dr. Peyami Battal'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ek binada basınla bir araya gelen Battal, Dursun Odabaşı Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Cengiz Demir ile şehir merkezinde açılan yeni binada birimleri gezdi.

Battal, konuşmasında, açılan ek binanın hizmet vermeye başladığını ifade ederek, özellikle fizik tedavi için üniversiteye gidemeyen vatandaşlara ek binada hizmet vermek istediklerini belirtti.

Battal, "Bizim amacımız vatandaşı mağdur etmemek. Burada şunu net olarak söylemek istiyorum. Burası açıldığından bu yana güzel hizmet sunduğundan dolayı birileri halk arasında bu hastane yani merkezdeki hastane kapandı kapanacak gibi yalan ve yanlış bilgiler vermeye çalışıyor. Her geçen Gün burada hasta sayımız artıyor. Biz burada hizmet vermeye çalışacağız böyle bir sorun söz konusu bile değil." diye konuştu.

-"Tek gayemiz burada halkımıza güzel bir hizmet sunmaktır"

Ek binada verilen hizmetin halk tarafından değerlendirdiğini ifade eden Battal, şöyle konuştu:

"Buradaki genel amacımız tek gayemiz burada halkımıza güzel bir hizmet sunmaktır. Biz bu hizmeti her gün güçlendirerek ve yönetimdeki arkadaşlarımızın denetimleri çerçevesinde daha etkin ve kaliteli olarak sunmaya çalışıyoruz. Bazı hastalarımız özel muayene olmak istiyorlar onlarında kampüse gelmelerine gerek kalmıyor. Burada özel muayenelerini olabiliyorlar. Yine burada radyoloji alanında bulunan bütün çekimler yapılabiliyor tam teçhizat olarak. Tabi ki belli vakalarda hastalarımızı kampüse sevk ediyoruz. Burada araçlarımız mevcut bu konuda hiçbir sıkıntı bulunmamakta."

-"Böbrek ve karaciğer nakli yapılacak"

Hizmet anlayışında halkı il dışına göndermemeyi ve bütün Sağlık hizmetlerini en kaliteli şekilde sunmayı hedeflediklerini aktaran Battal, şunları kaydetti:

"Şunun müjdesini de vermek istiyorum. Burada tamamen altyapımız, doktorlarımız hazır. Böbrek nakli ile ilgili biraz ara vermemiz gerekti. Ama karaciğer nakli dahil olmak üzere inşallah ilerde daha vasıflı işler yapmaya devam edeceğiz. Bu ek binamızla da halkımızın ayağına gelerek hizmet vermeye devam edeceğiz. Hatta biz eski hastanemizin arazisi üzerinde semt polikliniği olarak hizmet vermek istiyoruz. Kalkınma Bakanlığımız ile görüştük. Halkımız bu ek bina hizmetimizi benimsediler. Biz de bu yönde hizmetlerimizi artırarak devam ediyoruz. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi hastanesi olarak daha etkin olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Hakkımızda yapılan yalan yanlış konuşmalar kulak asmayarak yolumuza devam edeceğiz. Biz Van aşığıyız."

Daha sonra poliklinik hakkında bilgi veren Başhekim Demir ise bu zamana kadar 3 basamakta vatandaşa hizmet verdiklerini ifade etti.

Demir, "Şimdi 24 poliklinik ile hizmet veriyoruz. Bu ileride 30 polikliniği bulacak. Şu anda bay bayan olarak rehabilitasyon fizik tedavi merkezi binamızda mevcut. Ayrıca güzellik merkezi binamızda aynı şekilde mevcut. Biyokimya, hematoloji ve diğer laboratuvar hizmetleri burada vermeye başladık. Hizmetlerimizi poliklinik bazında öğretim üyeleri ile yürüteceğiz." dedi.(AA)

Van YYÜ, hastane ek hizmet binası tanıtıldı2

Van YYÜ, hastane ek hizmet binası tanıtıldı3

Van YYÜ, hastane ek hizmet binası tanıtıldı4

Van YYÜ, hastane ek hizmet binası tanıtıldı5

Van YYÜ, hastane ek hizmet binası tanıtıldı6

Diğer Van Haberleri

Van'da kaçak imalathanelere baskın
Van'da kaçak imalathanelere baskın
VAN - Van Büyükşehir Belediyesince, "merdiven altı" olarak tabir edilen kaçak işletmelere yapılan denetimlerde satışa hazır halde bir ton yoğurt
Keçi kurtarma operasyonu
Keçi kurtarma operasyonu
VAN - Van'ın Çatak ilçesinde dağda kayalıklarda mahsur kalan 6 keçi, itfaiye ekiplerince bulundukları yerden çıkarıldı.İlçeye bağlı Şılgınlı mezrasında
Van'da uyuşturucu operasyonu
Van'da uyuşturucu operasyonu
VAN - Van'ın Başkale ilçesinde, kamyonette yapılan aramada 50 kilo 240 gram eroin bulundu.Valilikten yapılan açıklamaya göre, Başkale Emniyet Müdürlüğü
Etiketler