Şuan sitede 3934 kişi var
çok bulutlu
Ağrı
Çok bulutlu
-6°C

CHP Tunceli örgütünden aşure ikramı

TUNCELİ - CHP Tunceli İl Başkanlığı tarafından muharrem ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenlendi.

CHP Tunceli örgütünden aşure ikramı

TUNCELİ

TUNCELİ - CHP Tunceli İl Başkanlığı tarafından muharrem ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenlendi. CHP İl Başkanlığı tarafından Moğultay Mahallesi yeraltı çarşısı üzerinde düzenlenen etkinlikle vatandaşlara aşure ikram edildi.

İl Başkan Yardımcısı Kazım Çağımda, AA muhabirine yaptığı açıklamada, parti olarak her yıl muharrem ayında aşure etkinliği düzenlediklerini belirtti.

Muharrem ayında Alevi yurttaşların Kerbela'da şehit edilenler için 12 Gün matem orucu tuttuğunu belirten Çağımda, şunları söyledi:

"Muharrem ayında matem orucu tutan vatandaşlarımız ve hayırsever kurumlarımız, 12 günün ardından aşure yaparak dağıtır. Biz de Cumhriyet Halk Partisi olarak aşure etkinliği yaptık ve vatandaşlarımızı davet ettik. Vatandaşlarımız aşure etkinliğimize ilgi gösterdi. Hizmeti geçenlerin hizmeti kabul olsun. Duaları kabul olsun. Aşure birlik beraberliğe davettir. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun."(AA)

CHP Tunceli örgütünden aşure ikramı 2

CHP Tunceli örgütünden aşure ikramı 3

CHP Tunceli örgütünden aşure ikramı 4


Diğer Tunceli Haberleri

Kamer Genç mezarı başında anıldı
Kamer Genç mezarı başında anıldı
TUNCELİ - Eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ölümünün 2.yılında mezarı başında anıldı.Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan köyündeki aile mezarlığında
Tunceli'deki kar yağışı ve tipi
Tunceli'deki kar yağışı ve tipi
TUNCELİ - Tunceli'deki kar yağışı ve tipi yüzünden dün gece kapanan Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolu ulaşıma açıldı.Kentte, 3 gündür etkisini sürdüren
Etiketler