08.10.2017 Saat: 18:54 | Son Güncelleme: 08.10.2017 Saat: 18:54

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu

AĞRI - Ağrı Valiliği tarafından 2017 Yılı Mahalli At Yarışları düzenlendi.Ağrı'da düzenlenen 2017 Yılı Mahalli At Yarışları, TRT Park Alanında koşuldu.Ağrı Valisi Süleyman Elban, yarışların

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu - Ağrı Eleşkirt Haberleri

Eleşkirt

AĞRI - Ağrı Valiliği tarafından 2017 Yılı Mahalli at Yarışları düzenlendi. Ağrı'da düzenlenen 2017 Yılı Mahalli At Yarışları, TRT Park Alanında koşuldu.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, yarışların açılışında yaptığı konuşmada, kentte yapılan etkinliklerin toplumun tüm kesimlerini içine alacak şekilde yapılmasından yana olduklarını belirterek, "Hem spor anlamında hem de kültürel anlamda tüm etkinliklerin yapılması ve herkesin bu etkinliklerde olmasından yanayız. Bu yarışların kazasız belasız sonuçlanmasını ve zevkli bir yarış izlemeyi temenni ediyorum. Tüm yarışmacılara başarılar diliyorum." dedi.

Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin ise kentte 1950 yılından bu yana geleneksel olarak mahalli at yarışlarının yapıldığını söyledi.

Safkan Arap atlarının neslini ıslah etmek istediklerini dile getiren Engin, şöyle konuştu:

"Amacımız, ata sporu olan atçılığı geliştirmek ve halkımızın at sporlarını sevmesini sağlamak. Aynı zamanda da mahalli at yarışlarının bölgesel olarak geliştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını sağlamaktır. Kentte 30'a yakın safkan Arap atı bulunmakta ve 10'u damızlık olarak kullanılmaktadır. Bu yıl 4 tay kimliklendirilmiştir. Bugün, Gaziler Kupası Koşusu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Kupası Koşusu, Valilik Kupası Koşusu ve 15 Temmuz Şehitleri Kupası Koşusu olmak üzere 4 katagoride gerçekleştirilecek."

Konuşmaların ardından yapılan yarış sonunda Gaziler Kupası Koşusu birincisi Mis Erciş isimli atın sahibi Tevfik Can, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Kupası Koşusunun birincisi Gökdere isimli atın sahibi Emre Dönmez, Valilik Kupası Koşusunun birincisi Tuncagün isimli atın sahibi Mehmet Sait Sekin ve 15 Temmuz Şehitleri Kupası Koşusunun birincisi ise Ufukakay isimli atın sahibi Süleyman Kaya oldu.

Kategorilerinde dereceye girenlere kupa verilirken, birincilere de para ödülü dağıtıldı.

Yarışları, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça, Eleşkirt Belediye Başkanı Sebahattin Sarı, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş da izledi.(AA)

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu1

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu2

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu3

Ağrı da Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu6
Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu4

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu5

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu6

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu7

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu8

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu9

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu10

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu11

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu12

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu1

Ağrı da Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu2

Ağrı da Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu3

Ağrı da Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu4

Ağrı da Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu5


Etiketler
Diğer Ağrı Eleşkirt Haberleri
Eleşkirt'te kurum amirleri toplantısı
AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde kurum amirleri toplantısı yapıldı.Eleşkirt Kaymakamlığı toplantı salonunda, Kaymakam Gülhani Ozan Sarı başkanlığında
Ağrılı sporculara malzeme desteği
AĞRI - Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı'da faaliyet gösteren 32 kulübe malzeme yardımında bulundu.Ağrı Valiliği önünde gerçekleştirilen malzeme dağıtım