Şuan sitede 2864 kişi var
hava sisli
Ağrı
Sisli
-14.1°C

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu
AĞRI - Ağrı Valiliği tarafından 2017 Yılı Mahalli At Yarışları düzenlendi.

AĞRI - Ağrı Valiliği tarafından 2017 Yılı Mahalli at Yarışları düzenlendi. Ağrı'da düzenlenen 2017 Yılı Mahalli At Yarışları, TRT Park Alanında koşuldu.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, yarışların açılışında yaptığı konuşmada, kentte yapılan etkinliklerin toplumun tüm kesimlerini içine alacak şekilde yapılmasından yana olduklarını belirterek, "Hem spor anlamında hem de kültürel anlamda tüm etkinliklerin yapılması ve herkesin bu etkinliklerde olmasından yanayız. Bu yarışların kazasız belasız sonuçlanmasını ve zevkli bir yarış izlemeyi temenni ediyorum. Tüm yarışmacılara başarılar diliyorum." dedi.

Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin ise kentte 1950 yılından bu yana geleneksel olarak mahalli at yarışlarının yapıldığını söyledi.

Safkan Arap atlarının neslini ıslah etmek istediklerini dile getiren Engin, şöyle konuştu:

"Amacımız, ata sporu olan atçılığı geliştirmek ve halkımızın at sporlarını sevmesini sağlamak. Aynı zamanda da mahalli at yarışlarının bölgesel olarak geliştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını sağlamaktır. Kentte 30'a yakın safkan Arap atı bulunmakta ve 10'u damızlık olarak kullanılmaktadır. Bu yıl 4 tay kimliklendirilmiştir. Bugün, Gaziler Kupası Koşusu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Kupası Koşusu, Valilik Kupası Koşusu ve 15 Temmuz Şehitleri Kupası Koşusu olmak üzere 4 katagoride gerçekleştirilecek."

Konuşmaların ardından yapılan yarış sonunda Gaziler Kupası Koşusu birincisi Mis Erciş isimli atın sahibi Tevfik Can, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Kupası Koşusunun birincisi Gökdere isimli atın sahibi Emre Dönmez, Valilik Kupası Koşusunun birincisi Tuncagün isimli atın sahibi Mehmet Sait Sekin ve 15 Temmuz Şehitleri Kupası Koşusunun birincisi ise Ufukakay isimli atın sahibi Süleyman Kaya oldu.

Kategorilerinde dereceye girenlere kupa verilirken, birincilere de para ödülü dağıtıldı.

Yarışları, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça, Eleşkirt Belediye Başkanı Sebahattin Sarı, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş da izledi.(AA)

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu1

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu2

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu3

Ağrı da Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu6
Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu4

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu5

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu6

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu7

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu8

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu9

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu10

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu11

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu12

Ağrı'da 2017 Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu1

Ağrı da Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu2

Ağrı da Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu3

Ağrı da Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu4

Ağrı da Yılı Mahalli At Yarışları koşuldu5

Diğer Ağrı Eleşkirt Haberleri

Ağrı'da uyuşturucu operasyonu
Ağrı'da uyuşturucu operasyonu
AĞRI - Ağrı'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, bir kişinin vücuduna sarılı halde 1 kilogram metamfetamin ele geçirildi.Alınan bilgiye göre, bir
Ağrı'da şelale ve dere dondu
Ağrı'da şelale ve dere dondu
AĞRI - Son günlere soğuk havanın yaşamı olumsuz yönde etkilediği Ağrı'da şelale ve dere dondu.Sibirya soğuklarının etkisi altına giren Ağrı'da geceleri
Ağrı Dağı'nda terör operasyonu
Ağrı Dağı'nda terör operasyonu
AĞRI - "Türkiye'nin çatısı" olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'nda, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen hava destekli operasyonun, soğuk hava ve zorlu
Ağrı'da soğuk hava ve sis
Ağrı'da soğuk hava ve sis
AĞRI - Ağrı'da etkili olan soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkiledi.Kentteki yoğun sis sebebiyle Ağrı-Eleşkirt arasındaki karayolunda sürücüler zor anlar
Etiketler