07.10.2017 Saat: 13:57 | Son Güncelleme: 07.10.2017 Saat: 13:57

Ağrı'da kömür satış hareketliliği yaşanıyor

AĞRI - Ağrı'da son günlerde havaların soğumasıyla birlikte kömür satışlarında hareketlilik yaşanıyor.Ağrı'da kışın habercisi olan Ağrı Dağı ve Kösedağ'a geçtiğimiz günlerde yılın il karının

Ağrı'da kömür satış hareketliliği yaşanıyor - Ağrı Haberleri

Ağrı

AĞRI - Ağrı'da son günlerde havaların soğumasıyla birlikte kömür satışlarında hareketlilik yaşanıyor. Ağrı'da kışın habercisi olan Ağrı Dağı ve Kösedağ'a geçtiğimiz günlerde yılın il karının yağmasının ardından vatandaşlarda kış hazırlıklarına başladı.

Vatandaşlar kent merkezinde bulunan kömürcülere uğrayarak sıkı pazarlıklar sonrasında satın aldıkları kömürleri yakacak için evlerine götürüyorlar.

Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte kömür fiyatlarının yükseleceğini düşünen vatandaşlar daha ucuza kömür almak için kömürcülere akın ederken, kömüre talebin oldukça fazla olması nedeniyle esnaflarında yüzü gülüyor. Soba kömürünün tonu 870, kalorifer kömürü ise 970 liradan alıcı bekliyor.

Gazi Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlardan Barış Armağan adlı vatandaş, havaların bu kadar soğuk olacağını beklemediklerini söyledi.

Kömür almak için sonbaharı beklediklerini ancak soğuk havaların bir anda bastırdığını belirten Armağan, "Biz vatandaşlar olarak havaların bu kadar erken soğuyacağını beklemiyorduk. Geçen yıl Kasım ayında havalar soğudu, ondan önceki yıl ise Aralık ayında kış geldi. Bu yıl maalesef hazırlıksız yakalandık. Kömür fiyatları da geçen yıla göre oldukça pahalı, zaten maddi durumumuz ortada. Kış mevsimi burada 6 Ay sürüyor. Havalar ne kadar çok soğuk oluyorsa o kadar çok kömür yakmak zorunda kalıyoruz. İnşallah bu sene kış geçen seneki gibi soğuk olmaz. Biz yinede tedbirlerimizi alıyoruz" dedi.(İHA)

Ağrı kömür satış hareketliliği yaşanıyor2

Ağrı kömür satış hareketliliği yaşanıyor3

Ağrı kömür satış hareketliliği yaşanıyor4


Etiketler
Diğer Ağrı Haberleri
Eleşkirt'te kurum amirleri toplantısı
AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde kurum amirleri toplantısı yapıldı.Eleşkirt Kaymakamlığı toplantı salonunda, Kaymakam Gülhani Ozan Sarı başkanlığında
Ağrılı sporculara malzeme desteği
AĞRI - Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı'da faaliyet gösteren 32 kulübe malzeme yardımında bulundu.Ağrı Valiliği önünde gerçekleştirilen malzeme dağıtım